DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Želé kuře" Medusa "
K přípravě čtyř porcí Medusy potřebujeme tyto produkty:
  • kuřecí prsa - 1 ks .;
  • mrkev - 1 ks .;
  • cibule (střední) - 1 ks .;
  • voda - 5 sklenic;
  • česnek - 2 stroužky;
  • želatina - 30 gramů;
  • hrášek černý pepř - 6 ks .;
  • hřebíček - 1 ks .;
  • sůl podle chuti.

Technologie vaření.


kuřecí aspic

Kuřecí prsa a mrkev položte na dno hluboké pánve a naplňte studenou vodou. Položíme pánev na sporák a přivedeme k varu, sůl. Po varu nahlásíme promytou neloupanou žárovku do pánve. Cibule slupkou dodá hotovému pokrmu příjemný stín. Před pokládkou je lepší prorážet cibuli na několika místech ostrým nožem, takže je lepší dát vývaru jeho chuť. Pro stejný účel vložte do ní sušený hřebíček.
Vařte kuře po dobu nejméně 45 minut. Maso by mělo být měkké a snadno oddělitelné od kosti, takže ostrým nožem nebo vidličkou pravidelně kontrolujeme připravenost kuře.
Při přípravě Medusy dodržujeme jednoduché pravidlo, že je lepší trávit, než trávit. V prvním případě dostaneme nasycený vývar, který kompenzuje chuť vařeného masa, ve druhém - vývar bez chuti s tuhým nevařeným kuřecím masem.
Na konci vaření přidejte černý pepř s hráškem. Vyjmeme kuřecí prsa a vychladneme. Do hrnce s vývarem přidejte stroužky česneku, nastrouhejte se na struhadle a vyjměte je ze sporáku.
Zatímco kuře zchladne a vývar je nasycen aroma koření, je čas udělat želatinu. Nalijte želatinu do sklenice teplého vývaru a dejte jí čas na bobtnání.
Ochlazený a naplněný vývar se filtruje. Vývar jsme filtrovali želatinou. Smícháme v jedné misce, mírně zahřejeme a odložíme stranou od kamen. Chutnáme a narovnáme na sůl.
kuřecí aspic

Ve spodní části porcovaných forem položte krásně nasekanou vařenou mrkev a plátky vařených vajec. Konzervy zelený hrášek vypadají krásně v hotovém pokrmu.
kuřecí aspic

Kuřecí prsa oddělte od kosti a maso rozdělte na vlákna. Porcované formy plníme masem. Formy plníme chlazeným kuřecím vývarem želatinou.
kuřecí aspic

Po úplném ochlazení se formy umístí do chladničky. Po 2 - 3 hodinách ztvrdne želatina a může být podávána. Větvičky čerstvého kopru a petrželky pomohou jemnějšímu a svátečnímu vzhledu želé plněné želé z Medusy.
Několik tipů, které vám pomohou rychle zvládnout přípravu tohoto jednoduchého jídla a získat dobrý výsledek od prvního pokusu:
1. Vařte kuře na mírném ohni. Po varu snižte teplotu na minimum, aby byl proces varu zachován.
2. Výsledná pěna musí být odstraněna. Bude to trochu, ale přesto se musí udělat tak, aby se nenarušila chuť vývaru.
3. Receptura ukazuje požadované minimum koření. Nic vám nebrání v tom, abyste do něj přidali něco vlastního, například bobkový list nebo celerový list, semena koriandru. Kořen petržele dodá vývaru krásnou a neobvykle atraktivní chuť.
4. Barevný rozsah aspiku z kuřecího masa lze diverzifikovat přidáním potravinářských barev do hotového vývaru.
5. Nevezměte vývar s želatinou k varu.Určitě se zakalí a medúza medúza Medusa ztratí svou chuť.
6. „Medusa“ lze snadno oddělit od pánve, pokud je pánvička na několik sekund ponořena do horké vody.
kuřecí aspic

7. Neváhejte ukázat představivost při podávání. Například můžete ozdobit postřikem tekuté zředěné hořčice. Pokud nalijete malý vývar na dno formy a necháte jej ztvrdnout, a teprve poté rozložíte dekorace, získáte krásný 3D efekt. Pokrm z toho bude mít užitek.
kuřecí aspic
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky