DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Workshop o šití přikrývky na dětský stůl
Mnoho matek, které mají malé děti, se setkaly s takovým problémem, dítě dosud nevyrostlo z dětské sedačky pro krmení a kryt na něm již upadl. Pro časté výrobce dětských stolů používejte na přikrývky olejovou utěrku. Je to praktické, je snadné ho otřít, ale je nemožné ho prát, protože po několika praní materiál zhutní, začne praskat a stane se nepoužitelným. Ano, a dítě není moc potěšeno, když sedí na chladném hadříku a neustále musí něco položit, zpravidla to všechno sklouzne a způsobuje velké nepříjemnosti. Proto se tato mistrovská třída věnuje šití potahu na dětskou sedačku pro krmení jedné ze slavných značek.

Použitý materiál a nástroj pro šití krytu


1) 1 metr tkaniny (v tomto případě krep),
2) 0,5 metru syntetického zimního činidla,
3) nitě vhodné barvy,
4) lemovací páska,
5) nůžky, křída nebo tužka, měřicí pásky,
6) vzor nebo starý případ.
potahy na polštáře

Výroba vzorů a řezného materiálu


Nejprve musíte začít výběrem látky. To je pro váš vkus. Můžete si vzít pláštěnku - snadno se udržuje, je odolný, odolný proti opotřebení a snadno se nosí. Pro dítě však nebude moc příjemné sedět, protože klouže a je na dotek chladné. Velveteen - bude vypadat velmi drahé a dítě na něm bude příjemně a pohodlně sedět, ale čištění je již problém. V tomto případě se používá krep. Je méně trvanlivá než pláštěnka, ale pro tělo je příjemnější, snadno se smaže a nevrčí se.
Nejprve pokračujte vzorem budoucího obalu tabulky. Pro tyto účely můžete použít starý obal, nebo pokud není zachován, můžete vytvořit vzor olejové utěrky. Za tímto účelem si vezměte vhodný kus olejové utěrky a připevněte ji na židli. Nakreslíme značku se všemi částmi a detaily křesla, na které bude připevněna budoucí obálka. Dále jsme vystřihli šablonu a znovu ji aplikovali na židli a zkontrolovali, že všechny části pevně sedí a shodují se navzájem. Potom vezmeme látku a složíme ji na polovinu. Přikládáme starý potah z křesla a začneme ho kroužit přes látku. Dále jsme vystřihli vzor s malým rozpětím pro syntetický zimníizér a povolenky pro švy.
potahy na polštáře

Totéž děláme s sinteponem, pouze jsme to striktně řezali podle vzoru.
potahy na polštáře

Vyrábíme také vzory zad (1 díl) a boční upevnění krytu (2 díly na každé straně).
potahy na polštáře

Přizpůsobení krytu dětského stolu pro krmení


Začněte šitím malých částí krytu. Začněme šitím bočních spojovacích prostředků. Odřízli jsme nýtová tlačítka od starého pouzdra (nebo použili nová). Vyrobíme díru na dva obrobky, ořízneme je klikatým švem nebo pokud dojde k přetažení. Vložíme knoflíky do výsledného otvoru a zašijeme. Dále přidáme dvě části: jednu bez tlačítka a druhou s nesprávnou stranou tlačítka dovnitř. Bleskáme to a nakonec dostaneme takové boční držáky.
potahy na polštáře

Poté připravujeme upevnění zadního krytu. Vytvoříme ohraničení pro výřez pro držadlo sedadla a spodní přední část dílu.
potahy na polštáře

Pokračujeme v šití krytu pro samotný stůl. Pro začátek připevňujeme na jednu část krytu i na postranní spony, knoflíky pro připevnění k židli dole. Obě části složte přední stranou dovnitř a hotové postranní upevňovací prvky přitlačte na místo jejich spojení s židlí. Šijeme běžným švem z jedné strany upevnění židle na druhou, horní část nemusí být šita.Po klikatém švu zpracováváme šité okraje látky.
potahy na polštáře

Otočíme kryt na přední straně, dobře ho vyhladíme. Vkládáme vzor ze syntetického zimního činidla dovnitř a pro jeho upevnění šijeme po stranách a dně sedačky. Podrobnosti naleznete na níže uvedené fotografii. A také vyřízněte otvor pro ochranný nárazník sedadla.
potahy na polštáře

Dále uděláme hranu výřezu pro nárazník a pouzdro zabalíme syntetickým zimním prostředkem nahoře (jako tomu bylo u starého pouzdra). Pak uděláme označení na krytu pod bezpečnostními pásy a pomocí patky knoflíkové dírky zašijeme štítky pod pásy. Poté zůstane pouze řezat látku.
potahy na polštáře

Obracíme se na poslední část šití přikrývky na dětský stůl pro krmení. Sešíváme dvě hrany dohromady a pomocí hranové pásky zpracujeme hrany pro větší přesnost švu. Zde by se mělo stát.
potahy na polštáře

potahy na polštáře

Dále zašijte upevňovací prvek zadního krytu. Sklopíme kryt a upevňovací vzor k sobě přední stranou a sešíváme, zpracováváme švy klikatým stehem nebo overlockem. Výsledný kryt otočíme na přední stranu.
potahy na polštáře

Zůstane pouze vyhladit náš obal a položit jej na židli. Zde je výsledek.

Závěr o mistrovské třídě


V této hlavní třídě bylo podrobně popsáno šití přikrývky pro podávací stůl. Jeho šíření trvá velmi málo času a náklady na látku nejsou velké. Udělat takové krytí na objednávku je nákladné potěšení. Všichni, kteří vědí, jak alespoň trochu ušít a milovat vyšívání, proto mohou své dítě snadno potěšit novým pohodlným potahem na sedadlo. Hodně štěstí v tvůrčích procesech.
potahy na polštáře
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky