DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jak vyrobit dům pro kočku?
Většina lidí zachází s domácími mazlíčky jako s dětmi. V mnoha rodinách je kočka nebo pes členem rodiny, která má mnoho práv, včetně práva vlastnit dům. Nyní zvážíme, jak si vyrobit dům pro kočku, a tento dům bude také jedinečnou ozdobou bytu nebo domu.
Nejprve musíte postavit dům z dřevotřísky. Chcete-li to provést, určit velikost budoucího domova, s ohledem na to, kde to bude v bytě, a pak přejděte k označování náhradních dílů z dřevotřísky. V našem případě se jedná o rozměry 40x35 cm. Výška domu je 45 cm. Na jedné straně bude vstup do domu. Může být vyrobena s půlkruhovým vrcholem. Pokud si přejete, můžete vytvořit malé okno na jedné straně.
Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Můžete si sestavit krabici doma pomocí samořezných šroubů a potvrzení. Před jejich zašroubováním je nutné vyvrtat otvor vrtákem, aby se zabránilo štěpkám z dřevotřísky.
Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Malé výčnělky nebo nepravidelnosti v upevnění nejsou nebojácné, protože následně bude dům zakryt tkaninou, která všechny nepravidelnosti skrývá. Upozorňujeme, že střecha domu má, stejně jako ve skutečnosti, malé římsy. Mnohem krásnější. Kromě toho je nutné vytvořit základ, na kterém bude dům stát. Musí být také připevněna samořeznými šrouby nebo confermatem. Základna by měla být větší než velikost domu.
Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Připojením domu k základně můžete vytvořit další úrovně pro prozkoumání oblasti. K vytvoření platformy pro prohlížení je potřeba potrubí. Můžete použít plastové trubky nebo kartonové trubky, na které se navíjejí válcované materiály (film, polyethylen). Tenká dřevotříska může být také použita jako základna pro prohlížení platforem.
Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Následuje tvůrčí práce. Jako tkaninu pro pevné připevnění doma můžete použít jakékoli husté materiály. Protože to kočka poškrábe, měl by být tento materiál nejen hustý, ale také měkký. K tomu je vhodný koberec nebo jiné koberce. Použitím tohoto materiálu je uvnitř domu utažena i základna (podlaha) kolem domu a uvnitř.
Jak si vyrobit kočičí dům

Potrubí, na kterých spočívá pozorovací paluba, mohou být pokryty hustou tkaninou podobnou lanu nebo pytlovině. Nejvýhodnější variantou pro zakrytí domu z vnějšku bude také koberec. Kožešina však bude vypadat mnohem krásněji. Je to drahé, ale většina milenců domácích mazlíčků jde o takové výdaje za své milé domácí mazlíčky. Pokud si z dostupných materiálů uděláte dům vlastníma rukama, můžete použít starý kožich nebo ovčí kožich. Kromě toho můžete v horní části druhé vrstvy upevnit lano nebo kus kožešinové tkaniny. Na tomto laně bude kočka schopna vylézt, nebo jen pověsit. Kočky to milují.
Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Jak si vyrobit kočičí dům

Další nuanci, kterou je třeba zvážit, je to, že kočky milují úzké průchody do svého doupěte, což je chrání. Proto nevytvářejte příliš velký vstup. Nebo, jako v našem případě, můžete si udělat dveře.
Tkanina je připevněna k lepidlu. Nejlepší je použít lepidlo bez zápachu. Při výrobě tohoto domu bylo použito lepidlo s vůní, ale po dokončení práce stál dům několik dní v dílně, takže zápach zmizel.
V dnešní době jsou takové domy velmi populární. Pokud si úplně koupíte veškerý materiál, pak na takový dům budete muset utratit asi 4000 rublů. Výhodou této možnosti je však to, že ji můžete učinit jedinečnou s požadovanými rozměry.Navíc je to ekonomické, protože náklady na dokončený dům se pohybují od 10 000 rublů.
Vraťte se
Komentáře (3)
 1. Host
  #1 Host Hosté 25. prosince 2016 17:54
  2
  Podle fotografie je kočka takovým domem šokována stuck_out_tongue_closed_eyes
 2. miv
  #2 miv Hosté 7. srpna 2017 11:08
  0
  Také jsme si udělali dům pro naši kočku. Používali koberec, sisální lano (je silnější), starý noční stolek se stal materiálem domu.
 3. Julia Derkachová
  #3 Julia Derkachová Hosté 28. srpna 2017 19:24
  0
  Dlouho jsem chtěl takový dům pro kočku. Ukázalo se, že je to velmi snadné, ale v obchodech jsou ceny vysoké.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky