DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Domácí houba: co to je? Jak vybrat?

Nový majitel často po koupi bytu zjistí vady, které byly před transakcí předchozího vlastníka pečlivě skryté. Je možné, že dům je v zimě chladný, nebo dokonce ani podlaha, nebo - v nejhorším případě - se na oknech nebo v koupelně objeví houba.
Houba sama o sobě nezpůsobuje nepříjemnosti, ale může způsobit alergie, kašel a rýmu, slzení, nespojené s nachlazením. Kromě toho vzhled černých teček na površích naznačuje zvýšenou vlhkost v místnosti, což je také nepříznivé pro lidské zdraví Fungus v koupelně: jak odstranit?
Samotná koupelna je zdrojem zvýšené vlhkosti, protože tam neustále nalévá voda a praní oblečení. Houba se objevuje na nejvíce předvídatelných místech: na dlaždicích, ve švech mezi dlaždicemi, poblíž směšovače, na těžko přístupných místech. Nedostatek oken ztěžuje větrání v takových místech doma, což problém ještě zhoršuje.

Domácí houba, jak přivést

Jak zabránit jeho výskytu? K tomu potřebujete:
  • po koupeli nebo mytí otevřete dveře do koupelny;
  • Nenechávejte mokré prádlo sušit v koupelně;
  • pokud je to možné, vložte baterii na sušení ručníků nebo teplé podlahy;
  • po použití v koupelně otřete stěny flanelem nebo jiným hadříkem;
  • Při opravách používejte speciální antimykotika.

Pokud se houba stále objevuje, můžete se s ní vyrovnat se všemi výše uvedenými metodami a peroxidem vodíku nebo domácími chemikáliemi obsahujícími sodu Houba na oknech: jak to vypadá a jak bojovat?
Houba na oknech je obtížné zaměnit s nečistotami: vypadá jako hromada malých rozměrů, tmavě šedá nebo černá.
Domácí houba, jak přivést

Vada se nejčastěji nevyskytuje na sklech, ale na svazích, plastových rámech, v rozích.
Domácí houba, jak přivést

Pokud takový problém nastane, bude obtížnější se s ním vypořádat než v koupelně. Nejprve se ujistěte, že jsou okna správně nainstalována. Vývoj plísní často způsobují porušení standardů pro umístění rámečků.
Nejjednodušším, ale nejdražším řešením v tomto případě je kontaktovat společnost zabývající se instalací plastových oken a změnit návrhy. Zároveň ponechte výběr na výkyvných oknech, je snazší se o ně starat.
Domácí houba, jak přivést

Pokud ještě není možné změnit rámy oken, můžete použít následující tipy:
  • větrejte místnost častěji;
  • ošetřete problémové oblasti peroxidem vodíku nebo sodou;
  • pokud okna „tekou“, setřete parapety a svahy včas.

Houba je tedy nepříjemným jevem nebezpečným pro lidské zdraví, proti kterému je třeba bojovat, zejména pokud v domě žijí děti. Dodržováním jednoduchých pravidel se tento problém můžete navždy zbavit.

Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky