DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Cihla: uzavřete stěnu škvárového bloku úzkým fagotem

Pokud chcete, aby byla vaše garáž nebo dům postavený z tvárnice, ještě krásnější a atraktivnější, pak může být zděná. Například můžete vzít úzkou „fagotovou“ obkladovou cihlu vyrobenou pod divokým kamenem. Kromě toho je nutné materiál připravit (písek, cement). Konzistence malty pro tuto práci je následující: 1 kbelík cementu ve 3 kbelících písku. Nejlepší je použít prosetý písek jemnou sítí. Ze své vlastní zkušenosti jsem byl přesvědčen, že když v řešení narazí malé a ne velmi malé oblázky, vyžaduje to čas a je to nepříjemné. Secí stroj si můžete vyrobit sami. Za tímto účelem jsou poraženy čtyři desky a je k nim připojeno kovové pletivo.
Pokud jde o ořezávání cihel, nedoporučuji lámat cihlu kladivem. Použijte brusku s kamenným diskem. Pokud je hlavní část cihly vyříznuta, je velmi snadné zbytek promítnout. Ale tato dovednost přijde v průběhu práce. Malta se umístí na cihlu v tenké vrstvě, pomocí šablony nebo umístěním 7mm čtvercové kolejnice na okraj cihly. Aby roztok nedosáhl okraje zdiva 1 - 1,7 cm.

Cihla s úzkým fagotem

Takto se získá prázdný šev, který vypadá mnohem krásněji. Kromě toho je důležité sledovat maltu tak, aby byla trochu tuhá, poté cihla nebude po zdivu vznášet. Avšak množství vody, které se má přidat, se vyjasní již v průběhu práce. Pokud je roztok suchý, přidejte do kbelíku trochu vody a promíchejte.
Cihly lze použít ve dvou barvách, žluté a červené. Hlavní část je potažena žlutou barvou a vložky jsou vyrobeny z červených cihel. Například dveře nebo okna lze zvýraznit červeně. Položíme rudou cihlu podél dveří: jedna je celá, napůl v další řadě, celá v třetí řadě atd.
Cihla s úzkým fagotem

Protože zeď není souvislá (na jedné zdi je brána do garáže, dveře do místnosti přes metr a vedle ní okno), jsou ve zdivu vytvářeny slzy. V tomto případě nekládejte cihly odděleně fragmenty. Je nutné vytáhnout rybářskou šňůru, pokud možno zabarvenou (zelenou nebo červenou) po celé řadě. Rybářská šňůra se táhne z jednoho rohu stěny do druhého po vertikální kontrole zdi s úrovní budovy.
Možná se stane, že v jednom rohu bude tenká vrstva roztoku a ve druhém tlustá vrstva u základny. Vzhledem k tomu, že v základu budou v každém případě rozdíly, použijte vodovou hladinu nebo laserovou hladinu k co největšímu zarovnání zdiva. Při pokládání první řady cihel zkuste vodorovně vyrovnat celkovou úroveň celého zdiva. Ano, mimochodem, je nejlepší nechat první řadu cihel dobře uschnout a uchopit, zejména pokud je pod ním silná vrstva malty.
Cihla s úzkým fagotem

Cihla s úzkým fagotem

V ideálním případě je lepší pokračovat v práci další den. Přesně první řádek se neusadí a nebude plavat. Tohle je, pokud si vezmeš čas na práci.
K připevnění řádků můžete použít tenký drát, kterým jej položíte do švu mezi cihlami, na každé třetí nebo čtvrté řadě. Díky tomu bude v budoucnu méně problémů. U vodorovné nebo olověné čáry musíte zkontrolovat každý roh nebo ty cihly, kde končí řada (podél bran nebo dveří). Ale pokud jsou dveře nastaveny mírně pokřivené a ne rovné a pokusíte se položit cihlu na úroveň podél výplaty, potom budou rozdíly vypadat ošklivě. V tomto případě se zdivo bude vznášet na proplácení nebo naopak se od něj vzdálí. Proto je v takových případech nutné najít prostřední půdu. A aby byl krásně vizuální, musíte položit lícovou cihlu podél výplaty.
Cihla s úzkým fagotem

Cihla s úzkým fagotem

Sledujte tloušťku svislého švu tak, aby byl ve vodorovné poloze s celou výškou stěny. To znamená, že použijte stejnou šablonu (zasklívací korálek, čtverec).Chcete-li lépe posílit zeď, propojte svůj plášť s hlavní stěnou domu nebo garáže. K tomu se používají kotvy, které jsou namontovány v škvárovém bloku hlavní stěny, po kterém je k němu přivázán drát, který je položen podél zdiva vpravo a vlevo. Pokud je mezi pláštěm a stěnou tvárnice blok mezera, nevyplňujte ji maltou. Bude existovat tepelně izolační vrstva. I když v tomto ohledu existuje mnoho názorů a sporů.
Cihla s úzkým fagotem

Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Vitya
    #1 Vitya Hosté 21. srpna 2017 10:46
    0
    Podívejte se sem

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky