DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Vánoční strom z pozlátka a šperků
V předvečer nového roku, majitelé bytů neopustí myšlenku, jak zajímavé a neobvyklé vyzdobit bydlení na dovolenou. Ve středu místnosti bude samozřejmě vánoční stromeček s koupenými a domácími hračkami, na oknech budou kolemjdoucí přitahovat papírové vločky. A jak ozdobit nábytkové sady a ve skutečnosti slavnostní stůl?
K ozdobení skříní, příborníků a skluzavek do obývacího pokoje jsou vhodné vánoční stromky z pozlátka a staré šperky. Vánoční řemesla nevyžadují speciální dovednosti. Všichni mistři, dokonce i děti, se s prací vypořádají.
Chcete-li tedy vyrobit vánoční strom, budete potřebovat:
- lepenkový kužel (vyrobený předem)
- část zeleného pozlátka (průměr 2 mm)
- nůžky
- sešívačka
- staré (zbytečné) šperky.
Vánoční strom z pozlátko a šperky

V první fázi je nutné kónus zabalit pozlátko. Rozhodli jsme se použít řemesla páska dlouhá 3 m, průměr 2 cm se zřetelnými bílými okraji. K vytvoření vánočního stromu můžete použít širší možnosti, například o průměru 3 nebo 5 cm.
Můžete začít pracovat od horní části kužele a od základny. Okraj zelené pásky je připevněn kovovou konzolou pomocí sešívačky. Dále pokračujeme ve vinutí pozlátka ve spirále a každou následující zatáčku pevně zatlačíme do předchozí řady. Na konci práce na kartonu by neměla být žádná mezera.
Vánoční strom z pozlátko a šperky

Nyní budeme analyzovat naše poklady - dětské a dospělé šperky. Ve výzbroji je několik korálků z různých kamenů a skla, prstenů a také pár flitrů. Začněme zdobit umělý vánoční stromek pomocí pestrobarevných věnců.
Vánoční strom z pozlátko a šperky

Rozložte několik vláken s malými falešnými perlami nahoře. Zdá se, že tolik věnců je dost. Jinak riskujeme úplné zavěšení zelených jehel se šperky. Mimochodem, můžete jednoduše zavěsit korálky na vánoční stromeček, nebo můžete opatrně, když se snažíte nepoškodit šperky, opravit polohu vláken pomocí sešívačky.
Vánoční strom z pozlátko a šperky

A co připojit k koruně vánočního stromu? V ideálním případě byste sem samozřejmě měli dát symbol roku - hrdého kohouta Červeného. Mezi korálky, náušnice a prsteny však figurky neuchováváme. Rozhodli jsme se pro motýl.
Vánoční strom z pozlátko a šperky

A zde je možnost s velkým vzorkem flitrů v podobě květiny.
DIY vánoční strom z pozlátko a šperky

Náš vánoční stromek z pozlátko a šperky je připraven dát slavnost do každé místnosti. Při výrobě řemesel jsme nepotřebovali koule, lepidlo a mnoho dalších materiálů a nástrojů, které se obvykle používají při práci.
Vše s nadcházejícími svátky! Může být rok velkorysý v dobrých zprávách a dárky. Uvidíme se brzy!
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky