DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Obnovení staré židle
Krásný, odolný a levný nábytek - Teď to nenajdeme. Pokud potřebujete stejnou židli, se všemi těmito parametry, musíte to udělat sami sami, nebo předělat silnou dědečkovou židli. První možnost je složitá a ne každý ji zvládne, ale každý si může dovolit změnit staré křeslo z mládí vašeho dědečka nebo babičky. Židle byly dříve vyráběny v dobré víře, ale postupem času se vzhled mohl zhoršit, což neovlivnilo jeho sílu. Vraťme mládí zpět na nudnou židli.
Obnova staré židle

Co potřebujeme:
  • staré křeslo;
  • spreje zlaté barvy;
  • 8 šroubů;
  • kovový kartáč;
  • potahová tkanina.

Jak přineseme židli krásu:
Obnova staré židle

1. Odšroubujte staré šrouby. Budou muset být nahrazeny novými, protože v době, kdy se staly nepoužitelnými.
Obnova staré židle

2. Kovovým kartáčem odstraňte rez, kapky staré barvy a jiné nečistoty.
Obnova staré židle

3. Důkladně protřepejte sprej a zakryjte rám židle. Přísně dodržujte doporučení pro použití, která jsou předepsána na spreji. Barva je vysoce rozprášená, proto je nejlepší použít respirátor nebo lékařskou obličejovou masku, aby se zabránilo vniknutí barvy do těla. Místo pro malování by mělo být buď pečlivě pokryto fólií, aby nedošlo k jejímu skvrnu, nebo by mělo být namalováno tam, kde stopy po malování nejsou významné. Rám je nutné zakrýt v několika vrstvách, aby každá vrstva mohla důkladně zaschnout. Doba schnutí každé barvy je individuální a závisí na pokojové teplotě.
Obnova staré židle

4. Čalounické tkaniny si můžete koupit nebo použít jednu z zbytečných věcí. V našem případě se jedná o přikrývky na pohovky ze staré pohovky. Odstraňte staré čalounění. Odřízněte požadovanou velikost nového krytu, přišijte a položte na sedadlo.
Obnova staré židle

5. Pomocí šroubů namontujte sedadlo na rám.
Obnova staré židle

6. Obdobná operace se provádí s opěradlem židle. Abyste mohli zadní část židle krásně a pevně sedět, je třeba ji upevnit pomocí sešívačky.
Obnova staré židle

7. Namontujte zadní část židle do rámu.
Obnova staré židle

P.S. Židle je připravena věrně sloužit déle než jeden rok. Emisní cena je 55 hřiven za stříkací plechovku barvy.
Obnova staré židle

Obnova staré židle
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky