DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Pouzdro na nůž z březové kůry
Ahoj. Pokud jste vášnivým rybářem nebo lovcem nebo často chodíte venku, stává se, že kryt nože (pochva) je ztracen nebo jednoduše roztrhán. Nákup v loveckém obchodě nebo objednání veliteli je drahé. Cesta z této nepříjemné situace je poměrně jednoduchá a není nákladná. Není to drahé - ve smyslu obecně zdarma! Vyžaduje se pouze bezplatný materiál, který roste na březové třídě a je třeba trochu trpělivosti.
Pouzdro na březovou kůru

Takže: najděte rovný, rovný strom (bříza) bez uzlů ve spodní části kmene. Je vhodné, aby fragment březové kůry podle vašeho výběru neobsahoval lišejníky, malé trhliny a tmavé skvrny. Jasná, jednotná struktura! Po provedení řezu ve tvaru písmene T na kufru opatrně odstraňte kůru z březové kůry, která je nezbytná pro kryt. Samozřejmě s rezervou. Kůra je velmi snadno oddělena od kmene. Neměl by být příliš tenký, asi 1,5-2 mm silný. Je-li to nutné, lze jej snadno stratifikovat. Není nutné sušit kůru, protože v důsledku dehtu obsaženého v ní nelze vyloučit veškerou vlhkost. Dobré na tomto materiálu je, že nemusíte trávit čas sušením a zpracováním, můžete s ním začít okamžitě pracovat téměř okamžitě po extrakci. Mimochodem, vzhledem k vysokému obsahu dehtu zůstává březová kůra pružným materiálem odpuzujícím vodu, který se po dlouhou dobu nevystavuje rozkladu a rozkladu.
Pouzdro na březovou kůru

Pouzdro na březovou kůru

Potom vezměte nůž a aplikujte jej na březovou kůru, řeznou hranu k okraji (to je důležité!), S okrajem 1,5 cm. Nakreslíme přibližný obrys odsazený o 1 cm od čepele. Vyřízněte pruh březové kůry o šířku 1 cm podél nakresleného obrysu - bude sloužit jako těsnění mezi stěnami krytu, které se upevníme lepidlem a jemně řezanou březovou kůrou. Dále opakujte stejný postup a otáčejte nožem na druhé straně. V případě potřeby můžete okamžitě nechat na straně, kterou chcete, malou plochu pro připevnění k opasku nebo opasku. Výsledný obrobek ohýbáme tak, aby se (alespoň přibližně) obrysové linie sbíhaly a vložily dříve řezané těsnění mezi hrany. Pro dočasnou fixaci spojíme všechny vrstvy lepidlem. Vložte pod lis, dokud není zcela suchý.
Pouzdro na březovou kůru

Pouzdro na březovou kůru

Pouzdro na březovou kůru

Zatímco obrobek suší, budeme se zabývat výrobou svazků z ostatků březové kůry. Bereme tloušťku březové kůry (například 1,5 mm) a změříme pravítkem stejné a půl mm. od plochého okraje březové kůry. Opatrně pomocí montážního nože odřízněte měřený proužek z plechu. Získejte čtvercový turniket se stejnými stranami. Pokud se nechcete hádat, můžete použít nějakou krajku, jako botu, i když to není tak velkolepé ...
Pouzdro na březovou kůru

Pouzdro na březovou kůru

Pouzdro na březovou kůru

Po čekání na úplné zaschnutí lepidla v obrobku ho odstraníme z lisu. Vezměte brusný papír a zarovnejte lepené hrany. Dále vytvoříme otvory s hořákem, které jsou dvojnásobkem tloušťky svazku po celé hraně upevněné lepidlem ve vzdálenosti 1 cm od sebe a 5 mm od okraje. Místo vrtáku můžete použít vrták s trubicí (jakákoli kovová trubice příslušného kalibru s mírně naostřenými okraji).Otvory jsou připraveny - vezměte turniket. Zaostřujeme oba konce turniketu, abychom usnadnili navlékání otvorů a příčně navlékli otvory. Pokud se ukázalo, že turniket je krátký - nezáleží na tom, skryjeme oba konce v tloušťce okraje krytu, upevníme je druhým lepidlem a pokračujeme dál.
Pouzdro na březovou kůru

Pouzdro na březovou kůru

Zbývá pouze zakrýt produkt čistým lakem. Máte-li umělecké dovednosti, můžete před lakováním pomocí hořáku zobrazit něco na případu. To je vše.
Bezpečné používání a úspěšná řemesla!

Už jste někdy vyrobili položky z březové kůry?


Vraťte se
Komentáře (2)
 1. Goblin
  #1 Goblin Hosté 9. listopadu 2016 20:44
  7
  Udělám to s jistotou. Líbilo se mi
 2. Host Valery
  #2 Host Valery Hosté 10. května 2018 16:44
  1
  od březové kůry dostat dobrý rukojeť na nože netopí lovci a rybáři

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky