DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Novoroční karta„ Golden Cockerel “
Použité materiály:
  • Silný papír;
  • Jiskry;
  • PVA lepidlo;
  • Tenký kartáč;
  • Kancelářský nůž (nebo alespoň čepel);
  • Sponky na papír;
  • Pero nebo tužka;
  • Špachtle na sypání jiskří (zde byly použity nehtové špičky).

vánoční přání zlatý kohout

Výběr materiálu


Ruční karta není jen součástí dárku, je to důkaz vážného přístupu k výběru dárku. Takové věci jsou vždy individuální a jedinečné. Proto stojí za zvážení, z čeho si vytvoříte pohlednici. Jako základ lze použít jednoduchý list na šířku nebo speciální oboustranný papír, který je na každé straně natřen vlastní barvou. Chtěl bych poznamenat, že pohlednice vyrobené technikou kudrnatého řezání vypadají na takovém papíře nejefektivněji. Pokud však nemáte možnost tyto materiály zakoupit a jednoduché listy z alba pro kreslení nejsou dostatečně husté nebo vypadají příliš jednoduše, můžete použít akvarel papír, jak je to provedeno v této dílně.
Akvarel papír je o něco hustší než krajinný list, má příjemnou porézní strukturu a navíc ho můžete sami malovat v různých barvách, aniž byste se obávali deformace. Řezání dílů z takového papíru je mimo jiné docela jednoduché, na rozdíl od kartonu, který je pro tuto techniku ​​příliš hustý.
Jiskry mohou být použity jakékoli, ale s výhodou malé nebo střední. Kombinace několika barev bude vypadat nádherně. Nezapomeňte, že symbolem 2017 je ohnivý kohout, proto vybíráme vhodné barevné schéma. Kromě toho pro spangles potřebujeme špachtli nebo něco, co je vhodné pro jejich jemné nalití na papír.
PVA lepidlo by mělo být dostatečně silné a neroztažené a kartáč pro nanášení by měl být dostatečně tenký, aby bylo možné aplikovat zamýšlený vzor.
Chtěl bych také říci o noži na řezání. Nejlepší je použít speciální - model, ale i obyčejný duchovní nebo dokonce ostří z něj udělá. Použití nože bez nože je však docela traumatické, a pokud se tak stalo, že se nůž zlomil a vy jej musíte naléhavě snížit, buďte opatrní!

Postup práce


Začneme tím, že přijdeme a nakreslíme vhodný obrázek nebo ho vytiskneme na obyčejný kancelářský papír.
vánoční přání zlatý kohout

Poté připravíme základ pro pohlednici. Za tímto účelem si vezměte papír vhodné velikosti, ohněte jej na polovinu a v případě potřeby nařezejte jednoduchými nebo kudrnatými nůžkami.
Poté je výsledný vzor bezpečně upevněn na kartě.
vánoční přání zlatý kohout

Vylíhneme řeznou plochu, pečlivě zkontrolujeme, aby nedošlo k odříznutí přebytku.
novoroční karta zlatý kohout

Dostat se do řezu. To vše samozřejmě musíte udělat, když sedíte u stolu s dobrým osvětlením a pod pohlednici dáte dřevěnou desku nebo starý časopis.
vánoční přání zlatý kohout

Sejmeme svorky, opatrně oddělíme list s obrázkem z pohlednice a stiskneme přijaté prvky.
novoroční karta zlatý kohout

Přišli jsme se vzorem pro aplikaci jisker, naneste lepidlo na vybrané oblasti tenkým štětcem.
vánoční přání zlatý kohout

Pomocí špachtle nebo improvizovaných nástrojů stříkáme střídavě různé barvy. Je velmi výhodné to udělat na prázdném listu papíru, poté lze další třpytky jednoduše protřepat zpět do sklenice.
novoroční karta zlatý kohout

vánoční přání zlatý kohout

Dáte karty v předvečer nového roku své rodině a přátelům?


Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky