DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »DIY hlasové ovládání
DIY hlasové ovládání

Ahoj přátelé. Dnes vám chci říct a ukázat vám svůj domácí produkt, který využívá hlasové ovládání. Ve skutečnosti se jedná o vypínač s hlasovým ovládáním. Funkce tohoto domácího produktu je, že toto zařízení může nejen ovládat zatížení pomocí hlasových příkazů, ale může také reagovat pomocí hlasových příkazů zaznamenaných dříve na flash kartě.
Ve vzhledu se zařízení ukázalo tak nepředvídatelné. To je moje chyba, ale já jsem si nestanovil cíl udělat to krásným, byla to jen lenost. Vlastně, ze stejného důvodu, jsem vydal minimum zařízení pro ovládání tohoto zařízení, z nichž na předním panelu je pouze knoflík pro ovládání hlasitosti transpondéru a přijímač flash karty, který chtěl být nejprve zasunut dovnitř.
Co může tento přepínač udělat? Může vypnout 3 zátěže nezávisle na sobě. Funguje to z následujícího: v jističi jsem zorganizoval zvýšenou odolnost proti šumu před nežádoucím zapnutím. To se projevuje tím, že k vypnutí požadovaného zatížení se musíte nejprve obrátit na zařízení.
Chcete-li se odvolat, musíte říct "Arduino." Říkal jsem tomu, protože jádrem tohoto zařízení je hlasový modul, který se seznámíme později, byl určen především pro návrháře Arduino. Ačkoli jsem se nikdy nesetkal s Arduinem a jeho moduly se v tomto zařízení nepoužívají.
Obrátíme se na přepínač „Arduino“, pokud přepínač odpoví „Poslouchej“, pak řekneme další ze tří příkazů, které jsem jmenoval: „Lampa“, „Garland“, „Světlo“. Po přijetí příkazu zařízení přepne stav připojeného zařízení na opačnou stranu: pokud je lampa zapnutá, vypne ji, pokud není zapnutá, zapne ji. A odpoví například: „Lampa je vypnutá“ nebo „Lampa je zapnutá“ ...
Jednoduše řečeno, náš dialog s přepínačem bude sestávat z následujících:
- Arduino.
- Poslouchám.
- Světlo.
- Zapněte světlo.
Samozřejmě bylo možné modul naprogramovat pomocí specifických příkazů: „Zapnout světlo“, „Vypnout světlo“, ale rozhodl jsem se zapnout a vypnout jeden příkaz.
Všechny odpovědi zaznamenávám na flash kartu. Toto jsou běžné soubory WAV. Text přečetl anglický překladový web. Může to být jakýkoli jiný program, který umí číst text. Nebo obecně můžete vy nebo vaši příbuzní napsat tyto odpovědi ...
Nevím, jestli se jedná o plus nebo mínus, ale toto zařízení je citlivé na zabarvení hlasu. To je například, když poznal mou ženu, dokud jsem její modul nezaznamenal samostatně. A dal jsem jí další odpovědi: žena mi odpoví a muž jí odpoví. Super, že?)
Teď se konečně přesuneme k testování tohoto zařízení. Připojujeme se k síti, připojujeme jedno zatížení.
Počkejte 5 sekund, než se modul zavede, zatímco ovladač se otočí k modulu, zatímco přehrávač inicializuje USB flash disk a soubory na něm ...
Podívejte se na video pod procesem práce ...
Tento přepínač funguje takto. Nyní se podívejme na plnění jističe. Sejměte horní kryt. První deska přehrávače se zesilovačem. Právě ona reprodukuje odpovědi zaznamenané na USB flash disku. Deska je ovládána pomocí protokolu UART. Příkazy jsou zasílány řadičem umístěným na druhé desce, ke kterému se vrátíme o něco později. Dále, třetí deska - napájení s vypínači je vyrobeno na semestrech. Celý obvod je galvanicky izolován napětím. Desku ovládá také ovladač.Napájení produkuje 5 voltů stabilizovaného napětí. Výkonové spínače vydrží zatížení asi 200 wattů na kanál. Nyní přejdeme na druhou desku. K dispozici je ovladač, který řídí vše a modul pro rozpoznávání hlasových příkazů.
Funkci, připojení a konfiguraci modulu zvážíme v dalším videu. A nyní vysvětlím činnost ovladače, který se provádí na atmega8. Modul, který rozpoznal příkaz, dává povel do řídicí jednotky přes UART, řadič po zpracování příkazu zapne nebo vypne zátěž a odešle příkaz zvukovému modulu, aby přehrál zvukovou odpověď. Zdá se, že vše je jednoduché).
Chci říci, že při výrobě tohoto domácího produktu jsem si nestavil úkol vyrábět seriózní zařízení, spíše hračku.
V dalším videu se podíváme přímo na samotný modul, takže se přihlaste k odběru kanálu, aby vám neuniklo, pokud vás samozřejmě tento materiál zajímá.
Tento přepínač jsem postavil před pár lety na modulu verze V2. Ale v dalším videu budeme uvažovat o novější verzi V3. Budeme také brát v úvahu 2 typy práce s tímto modulem: jednoduché - to je, pokud nemáte vlastní programování a plné - to je, pokud můžete programovat mikrokontroléry.Modul V3 pro rozpoznávání hlasu - #
Modul rozpoznávání hlasu (řeč) V2 - #

Doufám, že se vám video na toto téma líbilo. Děkujeme za sledování tohoto videa. Pokud se vám to líbilo, líbí se mi to, takže budu vědět, že vám na tom záleží. Přihlaste se k odběru kanálu, dokud se znovu nepotkáme.

Líbí se vám zařízení, která ve svém rozhraní používají hlasové ovládání?


Vraťte se
Komentáře (3)
 1. Lexeus
  #1 Lexeus Hosté 6. března 2017 10:22
  0
  Je možné připojit plnou kartu pro připojení k přehrávači a triakům a obvodu hráče a PSU?
 2. Alexander Levshunov
  #2 Alexander Levshunov Hosté 29. listopadu 2018 21:22
  0
  Dobré odpoledne
  Hlasové ovládání se mi líbilo, důležitým bodem je aktivace hlasového ovládání!
  V tomto ohledu mám otázku: existuje podobný vývoj pro ovládání dálkového ovládání digitálního set-top boxu Beeline?
  Vysvětlím, proč jsem se začal zajímat. Moje žena je zdravotně postižená osoba skupiny 1, její paže a nohy nefungují a ona se nemůže hýbat. Zároveň se zachovalo vědomí a řeč. Když odcházím do práce, zapnu jí nějaký kanál a ona se dívá, než přijedu. Zároveň, když nejsem na jiném kanálu, lze vysílat další zajímavý program, ale nemůže přepínat. Pokud je to možné, předpona nahrává, ale může sledovat, Když se vrátím domů a přepnu pohled na nahrávání. Tady se vrátím domů a ona mě požádá, abych zapnul jeden nebo druhý, ale ona nemá čas vidět všechno.
  Bylo by skvělé, kdyby mohla dálkové ovládání ovládat sama. Stávající hlasové konzole nekontrolují konzoly a vyžadují ruční aktivaci.
  Alexander
  1. Host Sergey
   #3 Host Sergey Hosté 12. prosince 2018 11:54
   0
   Ahoj, Alexander! Nic není nemožné. Napište mi e-mailem, něco vymyslíme.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky