DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Termostat pro domácnost
Termostat pro domácnost

Ahoj všichni. Dnes vám řeknu o regulátoru (termostatu) pro domácí použití. Toto je kompletní zařízení, ani žádná deska, která musí být stále něčím napájena a musí vědět, jak se připojit. Proto se s tím může kdokoli vypořádat bez znalosti elektroniky sledováním tohoto videa nebo přečtením pokynů dodaných se sadou.
Termostat pro domácnost

Zařízení je určeno k ovládání teploty od -40 do +120 stupňů Celsia, může pracovat jak pro vytápění, tak pro chlazení. Může být použito pro akvárium, terárium, inkubátor, ohniště, chladničky, kotle atd., A pouze k udržování teploty v místnosti, pro kterou ji ve skutečnosti používám.
Termostat pro domácnost

V období jaro-podzim je vytápění buď vypnuto brzy, nebo později. V bytě je to věčný problém. Beru tento termostat a připojím k němu ohřívač. Výsledkem je, že místnost má vždy stabilní teplotu, kterou mohu nastavit s velkou přesností. Termostat, který je v ohřívači, není dobrý - podporuje horní uličku ohřevu ohřívače a skutečně funguje, jakmile se mu to líbí.
Z hlediska vzhledu je termostat spíše jako přepěťová ochrana s jediným výstupem. Zásuvka je univerzální a navržená tak, aby zahrnovala zástrčky jakéhokoli státu, naše není výjimkou. Nad vývodem je displej. Displej je velký, jasný, dvouřadý, dvoubarevný, takže hodnoty jsou viditelné z velké vzdálenosti. Nad displejem je indikátor - LED, která signalizuje, že je zátěž zapnutá. Kromě napájecí zástrčky vychází z termostatu i snímač teploty, který musí být nainstalován na ovládacím objektu.
Termostat pro domácnost

Termostat pro domácnost

V zadní části pouzdra jsou otvory pro připevnění na zeď nebo na jiný povrch, což je velmi výhodné. Po stranách jsou pogumované, pohodlné na dotek čtyř tlačítek pro ovládání: dvě vlevo a dvě vpravo.
Zapneme termostat. Horní hodnota je teplota senzoru, která je zobrazena v reálném čase, dolní hodnota je podporovaná teplota, kterou uživatel nastavil.
Termostat pro domácnost

Souhlasíte, že dvoubarevné indikace vypadají velmi pěkně.
Termostat pro domácnost

Pojďme se podívat na funkci tlačítek a dostupná nastavení a režimy. Zde vám dám obrázek toho, co je nakresleno na tlačítkách a popsáno v pokynech dodávaných se sadou. A opět je to v čínštině a angličtině. První tlačítko zleva dole je označeno, jak jste již pravděpodobně uhodli - zapnuto-vypnuto. Chci tě rozrušit: Mýlíš se, protože jsem se mýlil. Ukázalo se, že se jedná o tovární reset. Pokud potřebujete vrátit zařízení do výchozího nastavení - podržte toto tlačítko déle než 5 sekund, dokud horní (zelená) hodnota nezačne blikat. Poté budou všechna nastavení resetována. Opět stiskněte stejné tlačítko, aby hodnoty přestaly blikat.
Dále, jediné a hlavní menu zařízení se skládá ze 4 položek: P0-P3. Abyste se dostali do tohoto menu, musíte stisknout a držet tlačítko „S“ déle než 3 sekundy, dokud se neobjeví „P0“. Hodnota této položky je zobrazena ve spodním řádku. Stejným tlačítkem „Jděte od bodu k bodu“, body budou převráceny do kruhu P0-P3. Pomocí šipek nahoru a dolů nastavte požadované hodnoty. Chcete-li nabídku opustit, stiskněte resetovací tlačítko s ikonou „on-off“, nebo počkejte 5 sekund a teprve poté se projeví nastavené hodnoty.
Nyní se podívejme na to, co znamenají všechny položky nabídky:
Termostat pro domácnost

Pojďme projít každou položku.
P0 - náš termostatický regulátor má schopnost pracovat jako oheň, ovládat například ohřívač. Včetně (sepnutí) kontaktů relé, když teplota klesne pod nastavenou hodnotu (režim „H“). Nebo pracujte na chlazení pomocí ovládání, řekněme, chladiče nebo ventilátoru. Včetně (sepnutí) reléových kontaktů, když teplota stoupne nad nastavenou hodnotu (režim "C").
Nastavím režim „H“ pro vytápění místnosti.
P1 je teplota údržby. Nastavte libovolnou hodnotu od -40 do +120. Pokud přidržíte tlačítka se šipkami po dlouhou dobu, začnou se hodnoty zvyšovat nebo snižovat, pokud potřebujete hodnoty radikálně změnit, aniž byste stiskli tlačítko 150krát.
Nastavím 29 stupňů, abych předvedl činnost zařízení.
P2 - Zpoždění před zapnutím břemene. Jakmile odečty dosáhnou požadované úrovně, aktivuje se časové relé a na konci sepne relé, pokud jsou zadané úrovně v provozním limitu. Jednoduše řečeno, občas se stane, že teplota stoupne na 29 stupňů a po 2-3 minutách opět klesne na 28, v důsledku čehož dojde ke krátkodobému přepnutí zátěže, což nemusí mít dobrý účinek. Zde se může hodit časové relé.
Nastavím nulu.
P3 - hystereze nebo rozdíl mezi teplotou zapnutí a vypnutí. Zpočátku bylo při továrním nastavení nastaveno 0,5 stupně Celsia, což znamená, že v režimu „H“ se zatížení v mém případě zapne, když dosáhne 28,5 stupně, a vypne, když dosáhne 29 stupňů.
Zpočátku 0,5. Nechám to beze změny.
Připojím zátěž. Zapnu teploměr. Protože je nyní teplota nižší než 29 stupňů, LED svítí a zátěž funguje, jako je topení. Teď rukou napodobuji, že se místnost zahřála a zátěž se vypne. Zahřátý. Zatížení se vyplo na 29 stupňů. Nechte vychladnout. Zatížení se zapnulo při 28,5 stupně. Všechno funguje správně.
Pokud během provozu hodnoty snímače překročí +120 stupňů, zobrazí se „HHH“. A pokud teplota klesne pod 40 stupňů, na displeji se zobrazí „LLL“. Stejné indikace se mohou zobrazit v případě poruchy čidla nebo přerušení vodiče k němu.
Takže jsme se podívali na termostat v akci. Nyní budu mluvit o varování uvedeném v pokynech:
1. Zařízení nelze instalovat na místa, kde voda kape, je překročena vlhkost 90%. Samotný senzor je těsný a lze jej nainstalovat kdekoli, ale zařízení netoleruje vodu a vysokou vlhkost.
2. Drát snímače teploty musí jít odděleně od vodičů vysokého napětí. Protože rušení sítě nemusí mít vliv na odečty zařízení.
3. Termostat řídí hlavně energeticky náročnou zátěž, proto věnujte zvláštní pozornost spolehlivosti elektrických připojení: termostat se sítí, regulátor se zátěží.

Podívejme se na vlastnosti tohoto zařízení:

 • Model: MH-2000
 • Barva: černá
 • Materiál: PC plast.
 • Provozní napětí: 90 V ~ 250 V
 • Jmenovitý proud: 10A.
 • Spotřeba energie: ≤ 3W.
 • Spotřeba energie v pohotovostním režimu: ≤0. 5 wattů
 • Přesnost regulace teploty: 0,1 ° C.
 • Rozlišení: 0,1 ° C
 • Chyba měření: ± 0. 3 ° C
 • Rozsah ovládání: -40 ~ 120 ° C
 • Rozsah teploty otáčení: 0,1 ~ 30 ° C (nastavitelný).
 • Provozní teplota: -20 ~ 70 ° C
 • Provozní vlhkost: 90% RH, nekondenzující.
 • Senzor teploty: NTC 25 stupňů = 10 K B3435 ± 1% (1,48 m).
 • Délka napájecího drátu: 1,5 m.
 • Délka vodiče senzoru: 1,5 m.
 • Relé: 10A / 250V.
 • Velikost: 155x60x28 mm.
 • Hmotnost: 245,2 g.
 • Velikost balení: 155x60x28,5 mm.
 • Hmotnost balení: 317 g.


Závěrem chci říci obecný dojem: regulátor má vysoce kvalitní pouzdro, dráty, knoflíky. Případ má plnou velikost, což je velmi příjemné, nejedná se o čínské maličkosti. Vypadá to, že rozhodně nejde o levné věci, které se dnes nebo zítra zlomí nebo prasknou. Dojmy z práce a vnější kvalita jsou velmi pozitivní. Regulátor pro mě pracoval v regionu měsíce: neexistují žádné stížnosti ani připomínky, k práci přidám 5 plus.
Termostat pro domácnost

Jedná se o vynikající termostat pro domácnost. Osobně se mi to opravdu líbilo.Odkaz na nákup - #

Mám to všechno) Děkuji za shlédnutí tohoto videa! Pokud se vám líbí, prosím. Všechny otázky jsou v komentáři. Nejnižší cena zařízení podle odkazů v popisu pod videem.Přihlaste se k odběru kanálu. Ahoj. Dokud se znovu nepotkáme.

Už jste ve svém životě narazili na zařízení pro regulaci teploty?


Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky