DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Univerzální vestavěný regulátor XD-W2308

Ahoj všichni! Dnes jsem dostal další balík z Číny, ve kterém tam byl tento, dříve mi objednaný, univerzální regulátor teploty.Obzvláště se mi líbil tento model, protože měl zjevné výhody dříve jiné čínské modely, které potřebuji jako amatérský drotár.

Univerzální vestavěný regulátor
Univerzální vestavěný regulátor
Univerzální vestavěný regulátor
Univerzální vestavěný regulátor

Vlastně půjdeme na klady:

- první je větší a jasnější znakový displej, jehož číslice jsou dostatečně rozeznatelné i na velkou vzdálenost.

- druhý je minimální velikost. Regulátory v jejich bydlení často nemohou díky své velikosti mohou být integrovány do kompaktních spotřebičů.

- za třetí, na rozdíl od jednoduché desky má tento model svou vlastní nepravdivost panel a já prostě musíme vyříznout okno v objektu instalace a to je vše. Další vše je zkroucené šrouby, nahoře je nalepený falešný panel. Vypadá to velmi krásně a esteticky příjemné.

- čtyři, jedná se o přiblížení, které při překročení vydá zvukový signál nastavení úrovně nebo předběžné úrovně nastavené v nastavení.

Všechny tyto výhody učinily moje rozhodnutí ve prospěch tohoto regulátoru. Jo jo Málem jsem zapomněl: tento model má flexibilnější rozsahy ladění, což může být náročné a náročné uživatele.


Pojďme tedy přejít k charakteristikám tohoto zařízení:

Napájecí napětí je 12 voltů. A zde opět má tento model plus - Můžete napájet desku stejnosměrným i střídavým proudem. U vstupních stánků dioda a vyhlazovací kondenzátory, pak přichází stabilizátor.

Univerzální digitální ovladač udržuje nastavenou teplotu v rozmezí - 55 až + 120 ° C, s přesností 0,1 stupně Celsia. Samozřejmě vše limity jsou stanoveny.

Výstupem regulátoru jsou reléové kontakty s nosností - 10 ampér a spínací napětí až 250 voltů. Reléové kontakty jsou izolovány od hlavní obvod tj. regulátor je galvanicky izolován napětím napájecí a řídicí obvod.

Regulátor má chybu měření pouze ± 0. 5 ° C, co s rukojeť hlavy pro kontrolu teploty bitu.

 

Univerzální vestavěný regulátor


Senzor teploty je těsný a může pracovat ve vlhkém prostředí nebo dokonce ve vodě, pokud se chystáte použijte regulátor, řekněme, k měření teploty vody a zahřívání akvária.

Takže jsme se tiše dostali k použití digitálního ovladače. Zařízení lze použít pro: terárium, inkubátor, akvárium, mrazák, lednička, různé průmyslové chladiče, kamna a kotle, termostaty. Jen obrovské pole příležitostí, kde se může zapojit tento regulátor.

Osobně jsem použil tento knoflík k ovládání odsavače par. Senzor je upevněn v zatahovací oblasti nad kamny, nastavte odpověď na překročení 28 stupňů, hystereze nebo rozdíl zapnutí / vypnutí nastavit 2 stupně. Nyní, když zapnete plynové hořáky, stoupá teplo a kapota se zapne. Kapota se vypne, když teplota klesne na 26 stupňů. Tady to je! Je to jednoduché, ale jak pohodlné))) Nyní se stalo jedním potěšení.

Je-li to žádoucí, samozřejmě lze regulátor instalovat do krytu samozřejmě - je to pro všechny.

Nyní je čas zvážit schémata přepínání. Podle vedení, které v ceně jsou dva:

První diagram ukazuje začlenění do nízkonapěťového obvodu a ovládání 12 volt zatížení.

 

Univerzální vestavěný regulátor

Druhý diagram ukazuje začlenění do vysokonapěťového obvodu a řízení 220 V.

 

Univerzální vestavěný regulátor

Který obvod si vyberete, je jen na vás: Pokud je vaše zátěž nízkým napětím, Například ovládání počítačových chladičů, pak prvního a pokud je vysokého napětí, řekněme topení, pak druhé.

Osobně vyberu druhý, abych ukázal ovladač v provozu.

 

No, sestavil jsem diagram.

 

Univerzální vestavěný regulátor

Zapnu to. Zpočátku je regulátor zapnutý a zobrazuje teplotu senzoru. Pokud se po zapnutí zobrazí na displeji zpráva „LLL“, je to znamená, že senzor není připojen nebo nefunguje. Pokud budete požádáni vypněte regulátor, pro toto stiskněte „ENT“ a podržte 2-5 sekund před vypnutím regulátoru. Zařízení můžete zapnout na krátkou dobu stisknutím “SET”.

Jak jste si již všimli - všechna kliknutí jsou doprovázena krátkodobým zvukem signály, což je velmi výhodné.

Pro nastavení teploty, která bude muset být udržována, krátce stiskněte klávesu SET. Pomocí šipek nahoru a dolů nastavte požadovanou teplotu a poté krátce stiskněte „SET“ nebo „ENT“, vrátit se do původního stavu. Nastavení všech teplot a regulátor bude ji podporovat. Nastavil jsem teplotu na 27 stupňů, nyní se zahřeji snímače ručně a měla by rozsvítit lampu označující zařazení zařízení. Podívejme se na to.

Světlo se rozsvítí! Zatímco já zhasnu světlo tak, aby neslepovalo. Regulátor funguje.


Pojďme se zabývat nastavením:

Chcete-li vstoupit do nabídky nastavení parametrů, stiskněte a podržte tlačítko SET po dobu asi 5 sekund před objevením nápisu „P0“. P0 je jednou z položek nabídky. Teď Pomocí tlačítek „+“ nebo „-“ vyberte jakoukoli položku nabídky z P0 - P8. Hodnota Položky nabídky jsou uvedeny v následující tabulce. Po vybrání položky ji zadejte tlačítkem "SET". Pomocí tlačítek „+“ nebo „-“ můžete nastavit požadované hodnoty.


Položka nabídky

Popis

Dosah

hodnoty

Tovární nastavení

P0

Režim provoz termostatu: „C“ nebo „H“ (relé je aktivováno při překročení nebo vypnutí) při překročení nastavené teploty).

„C“ nebo „H“

S

P1

Přizpůsobení hystereze.

0,1 - 30 ℃

2.0

P2

Nejlépe nastavitelný teplotní limit.

+120 ℃

+120 ℃

P3

Nižší nastavitelný teplotní limit.

- 50 ℃

- 50 ℃

P4

Seřízení teplota.

-10 ~ +10 ℃

0

P5

Dočasné zpoždění při zapnutí relé.

0 - 10 min

0

P6

Nejlépe limit alarmu.

- 50 ℃ ~ +120 ℃

Vypnuto

P7

Zámek nastavení.

ON-OFF

Vypnuto

P8

Obnovit na tovární nastavení.

ON-OFF

Vypnuto

 

 

Nyní pojďme projít body:

P0 - provozní režim termostatu. Pokud zadáte „C“, poté regulátor uzavře kontakty relé, když teplota překročí nastavenou hodnotu úroveň, tak to je nyní s žárovkou. Jedná se o terária, akvária a další je nutné zahřívat objekty kontroly. Pokud nastavíte „H“, budou reléové kontakty se otevře, když teplota překročí nastavenou úroveň. Je to nutné pro chladicí jednotky na prvním místě.

P1 - nastavení hystereze, jak jsem řekl: toto teplotní rozdíl mezi zapnutím a vypnutím. Výchozí hystereze je 2 stupně, to znamená, že pokud je teplota 30 stupňů, regulátor bude zapněte při 30 stupních a vypněte při 28 stupních. Minimální hodnota hystereze - 0,1 stupně Celsia. Čím nižší je tato hodnota, tím častěji je termostat zapíná a vypíná.

P2, P3 - dobře, pomůže příklad: musíte ovládat, řekněme, topné těleso v kotli. Přirozeně horní uličku nelze nastavit nad 100 stupňů - jinak kotel nebude vypněte, protože teplota vody nesmí překročit 100 stupňů. A ty musíte omezit pásmo pro výběr teploty od asi 10 do 90 stupňů. Tady zde jsou zapotřebí P2 a P3, které nastavují horní a dolní mez nastavení rozsah.

P4 - Samozřejmě Číňané přesně kalibrují své senzory a nástroje, ale pokud máte podezření, že regulátor není úplně přesně zobrazuje skutečnou teplotu, na kterou můžete zadat korekční hodnoty které se liší odečty referenčním teploměrem, a tím kalibrují ho.

P5 - Je to jednoduché: toto je časové zpoždění dříve zařazení. Pokud hodnota odezvy dosáhne prahu, spustí se časovač podle jehož uplynutí je zátěž zapnuta. Časové zpoždění může být nastaveno od 0 do 10 minut.

P6 - Prahová hodnota alarmu. Teplota poté se ozve pípnutí.

P7 - Nastavení zámku: pokud je nastavena jeho hodnota do polohy ON, pak v ovladači nemůžete provádět žádná nastavení měnit, dokud není hodnota „OFF“ nastavena na „P7“.

P8 - Obnovení továrního nastavení. Tovární nastavení jsou uvedena v tabulce v poslední sloupec. To je nutné, pokud jste zrušili všechna nastavení a je to nutné obnovit původní hodnoty.

Po výběru a zadání všech nastavení použijte parametry "SET" pro ukončení s uložením ve výběrové nabídce P0-P8 nebo tlačítkem "ENT" do výstup s uložením do stavu zobrazení teploty.

Kromě indikátoru na panelu zařízení je zde LED, signalizace uzavřených reléových kontaktů.

Regulátor je v provozu stabilní a spolehlivý. Všechna nastavení jsou uložena v energeticky nezávislá paměť a po vypnutí napájení se nevynulují.

 

Sada obsahuje:

 • Regulátor teploty - 1 ks.
 • Senzor teploty - 1 ks.
 • Návod k použití - 1 ks.
 • Šroub - 6 ks.
 • Matice - 6 ks.
 • Plastové prodloužení - 4 ks.
 • Panel - 1 ks.
 • Falešný panel s označením - 1 ks.
Univerzální vestavěný regulátor
Univerzální vestavěný regulátor
Univerzální vestavěný regulátor 

To je vše! Nebojte se objednat tento regulátor na nejnižší úrovni cena - odkaz v popisu. Proč na nejnižší? Ano, protože utratím slušný čas, abychom našli nejlevnější variantu a jen na Ověření uživatelé po kontrole všech recenzí.

 

Můžete si ji koupit zde- #

nebo zde - #
 

No, rozloučím se s tebou. Díky za sledujete toto video. Budu velmi vděčný, pokud se vám bude líbit video. Pokud máte otázky - napište, rád vám na ně odpovím. Přihlásit se k odběru na kanál. Všechno nejlepší pro vás! Ahoj!

Máte nějaké nápady, kde můžete tento termostat používat doma?


Vraťte se
Komentáře (4)
 1. Ilja
  #1 Ilja Hosté 25. ledna 2017 13:58
  1
  Dobré odpoledne Mám otázku pro autora - jak to ovlivní přesnost snímacího drátu na 5 metrů, jak to ovlivní přesnost měření a fungování tohoto zařízení?
 2. Denis
  #2 Denis Hosté 26. ledna 2017 09:09
  1
  [b] Ilya [/ b],
  Prodloužení vodičů bude mít za následek nepřesné hodnoty způsobené vnějším rušením a rušením. Proto není vhodné prodlužovat dráty, zejména o 5 metrů.
 3. Eugene
  #3 Eugene Hosté 3. února 2017 10:55
  0
  A pokud používáte kroucenou dvojici? A je nutné také chránit 220 voltové vedení automaticky, jinak může být smutek.
 4. Host Roman
  #4 Host Roman Hosté 30. srpna 2018 20:47
  1
  Můj alarm nefunguje při překročení teploty. V samotné podmenu P6 je pouze ZAPNUTO a VYPNUTO, jak nastavit teplotu alarmu?

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky