DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Hračka„ Křeček “
Ahoj milí čtenáři. V tomto článku vám řekneme, jak si vyrobit hračka křečka vlastníma rukama, který bude vypadat jako skutečný křeček - opakovač. Navzdory skutečnosti, že namísto zvláštního mechanismu uvnitř této hračky bude mít obyčejný pískač, bude tento roztomilý křeček potěšit děti dobře nebo jednoduše vyzdobit pokoj:

měkký hračka křeček

měkký hračka křeček


K výrobě této hračky bude potřeba takových materiálů a nástrojů:
- papír pro výrobu vzorku (je vhodný papír z běžných notebooků);
- Marker, tužka;
- Pravítko, guma;
- Výplň (bavlněná vlna) a pinzeta;
- látka se světle hnědou srstí;
- bílá vlněná tkanina;
- béžová tkanina (vhodná kůže);
- nůžky, jehla;
- nitě bílé nebo světle hnědé barvy;
- Jehly pro bodnutí;
- Oči pro hračky;
- tweeter.

Začínáme, musíme nejprve čerpat z papírových vzorků jednotlivých dílů pro sestavení řemesla a vystřihnout je. Každá část by měla být označena a napsána na každé z nich, kde jsou horní, dolní a vlevo na pravé straně. Abychom neztratili vystřihnuté vzorky a abychom viděli, jak bude vypadat řemeslo, rozhodli jsme se přilepit všechny vzorky pomocí lepicí pásky:

měkký hračka křeček


Na výsledném obrázku jsme označili oblasti na obličeji, ve kterých by měly být oči, uši, tlapy a ocas. Nejprve jsme chtěli udělat ústa, a tak jsme ji nakreslili na vzorek:

měkký hračka křeček


Výsledná postava tedy vypadá na druhé (levé) straně:

měkký hračka křeček


Dále musíme vzít značku a nakreslit čáry na tomto obrázku, rozdělit ji na samostatné části, podél kterých vyřízneme detaily z tkaniny:

měkký hračka křeček


Nyní vezmeme bílou tkaninu a vystřihneme luk ze tří postav z papírové postavy (dvě tváře s bradou) a pak odřízneme část hrudníku (tj. Vyřízneme detaily, že předmět bude muset být bílý):

měkký hračka křeček


Dále z této textilie musíme tyto části vyříznout s malou plochou přídavku (asi 0,5 cm) a spojit je spolu se švy:

měkký hračka křeček


Poté vyjmeme světle hnědou kožešinovou tkaninu a vyřízneme přední část bočními stranami a nosem z papírové postavy spolu s týlní částí a korunou a tyto detaily připevníme k tkanině:

měkký hračka křeček


Z textilie z béžové kůže jsme vyřízli malý detail nosu a přišili jej na tři bílé detaily:

měkký hračka křeček


Takže všechny části sešité dohromady vypadají na nesprávné straně:

měkký hračka křeček


Nyní musíme tyto podrobnosti spojit se švy s „čelní“ částí světle hnědé barvy:

měkký hračka křeček


Dále vezmeme jeden pár očí hračky a vyřízneme z béžové kůže dva detaily uší. Tyto detaily mohou být provedeny vyříznutím malého kulatého tvaru z tkaniny a rozříznutím na polovinu. Vzali jsme koženou béžovou látku a hnědou kožešinovou látku ze starých bot, které nebyly vhodné k nošení; naše béžová textilie má dvě vrstvy spojené dohromady: vrstvu hnědé a vrstvu béžové tkaniny, kterou lze oddělit. Ale nyní, při výrobě uší, nemusí být tyto dvě vrstvy odděleny, takže hotové části uší jsou silnější:

měkký hračka křeček


Nyní přilepíme oči na naše bílé „tváře“ k našemu řemeslu a ušijeme uši a složíme jejich části na polovinu. Můžete si vzít na šití na zadní straně hlavy:

měkký hračka křeček


Když se zašijí podrobnosti o uších a zátylku s korunkou, bude třeba ze světle hnědé kožešinové tkaniny vyříznout tři části těla: dvě boční a jeden zadní detail:

měkký hračka křeček


Tyto tři části musí být našity k našemu řemeslu, spojit jejich strany s bílým "hrudníkem", a pak výsledné řemeslo naplnit bavlnou.
Zpočátku, po šití, vypadala hračka, která nebyla naplněna vatovou vlnou, ošklivá a vypadala příliš zkresleně. Když se však naplnila bavlnou, její vzhled se náhle změnil k lepšímu a stala se spíš jako ty hračky, které se prodávají v obchodech.
Také při plnění bavlny jsme připravili squeaker, který musíme vložit dovnitř:

měkký hračka křeček


Poté, co přinesl pískač dovnitř hračky a naplnil jej bavlnou, musíme do ní přišít dno kulatého kusu vyříznutého z kožešinové textilie podle modelu:

měkký hračka křeček


Každou část šijeme ručně, bez použití šicího stroje:

měkký hračka křeček


Poté jsme se rozhodli udělat tlapy. Ze světle hnědé a béžové textilie jsme rozřezali na dvojici tyto detaily:

měkký hračka křeček


Obrátíme každou z těchto částí se špatnou stranou ven a zašijeme je, ponecháme malý volný prostor, takže můžete hotové díly otočit ze špatné strany a naplnit je bavlnou:

měkký hračka křeček


Po ušití částí jsme pomocí pinzety otočili z nesprávné strany a naplnili je bavlnou:

měkký hračka křeček


Dále musíme obě části spojit. Stejným způsobem uděláme druhou nohu:

měkký hračka křeček


Poté jsme z béžové tkaniny vyřízli dva kousky béžové textilie, abychom vytvořili spodní tlapky a vytvořili na nich švy. Z velké kruhové postavy, složené dvakrát (do trojúhelníku), uděláme část ocasu:

měkký hračka křeček


Musíme vyšívané části tlapek zevnitř zalít a naplnit je bavlněnou vlnou, poté sešít otvory, skrz které bylo plnivo zavedeno. Poté budou nohy připraveny a mohou být přišity k hračce:

měkký hračka křeček


Šijeme zadní část ocasu:

měkký hračka křeček


Poté je vše - naše ručně vyrobená hračka z křečka je připravena:

měkký hračka křeček


Na fotografii pod ní vlevo je druhá hračka - křeček, ale z továrny je skutečný křeček opakováním. Nicméně, křeček do-it-yourself se zde zdá trochu krásnější:

měkký hračka křeček


Zde je čelní pohled na hračku:

měkký hračka křeček


Přejeme vám úspěch ve vašem tvůrčím úsilí!
S pozdravem, Vorobyov Dinara.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky