DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Ručně vyráběné jablko pastilka
Na podzim dozrávají jablka v domácích zahradách. Některé ženy v domácnosti pěstují částečně divoké drobné ovoce, jiné - velké, ale kyselé zelené ovoce. Stojíme před otázkou, jak zpracovat toto obrovské množství jablek, které nejsou vždy sladké a chutné k jídlu bez zpracování. Když se džem obtěžuje a hostitelka se unaví řezáním, odstraňováním semen a jader, k záchraně přijde jablečný ibišek. Tento dezert získá vaše srdce!
Ručně vyráběné jablko pastilka

Pokud jste byli ve městě Kolomna nedaleko Moskvy, nemohli byste si pomoci, ale vyzkoušejte slavnou ruční pastelku Kolomna. Nejen překvapivě chutná, ale také zdravá, protože obsahuje nejlepší látky jablek: pektiny, vlákninu, vitamíny, železo. Doporučujeme vám doma vařit něco velmi podobného.

Ingredience


  • Jablka: 1 kilogram nebo 8-10 velkých jablek. Čistá hmotnost je označena kůrou a spodním drátem.
  • Cukr: 300 gramů.
  • Práškový cukr (kropení).


Stále užitečné: velké síto, pánev (nejlépe se silným dnem), pergamen na pečení.

Vaření


1 krok. Omyjte jablka. U malých plodů nemůžete odstranit jádro, ale nakrájejte je pouze na 4 části, u velkých plodů odřízněte všechny strany (kůrou, ale bez kostí). Vložte velký kastrol, přidejte trochu vody (asi 50 ml), mírně vařte na mírném ohni a občas míchejte, dokud se jablečná hmota nezmění na bramborovou kaši. Bude to trvat asi 20–25 minut v závislosti na velikosti kusů surovin.
Ručně vyráběné jablko pastilka

2 krok. Po změkčení jablek a jejich přeměně na homogenní hmotu snižte teplo, otevřete víko a vařte asi 10 minut za občasného míchání.
Ručně vyráběné jablko pastilka

3 krok. Jablka vyjměte z tepla, vložte do velkého síta a otřete.
Ručně vyráběné jablko pastilka

4 krok. Přidejte cukr. Nemůžete přidat, ale pokud jsou jablka kyselá - je lepší přidat.
Ručně vyráběné jablko pastilka

5 kroků. Pečící list zakryjte pergamenem pro pečení, kus pergamenu by měl být pevný, široký a jít po stranách. Papír lehce namažte rostlinným olejem.
6 krok. Hmotnost jablek (asi 700 g.) Na pergamen rozložte rovnoměrnou vrstvou o tloušťce asi 0,5 cm.
Ručně vyráběné jablko pastilka

7 krok. Do trouby, předehřáté na 70 stupňů, vložte pánev. Vaření pastilky od 6 do 8 hodin. Pokud máte v troubě časovač, budete jej muset pravidelně zapínat. Stačí určit čas. Je lepší to nedělat v noci, protože plech na pečení by se měl pravidelně obracet (například každé 2 hodiny). To je nezbytné, aby se hmota jablek ze všech stran rovnoměrně zahřála.

Jak pochopit, že pastilka je připravena?


Pastilka je připravena, pokud se její tloušťka zmenší, konzistence se stane hustší a na povrch vyšle několik kapek sladkého cukru sirupu. Ve skutečnosti zahřívání v troubě jednoduše odvádí přebytečnou vlhkost z produktu. Povrch by měl být hladký a neměl by se držet vašich rukou. Při teplotě 70 stupňů může lidská ruka vydržet dotyk.
Ručně vyráběné jablko pastilka

Po 6,5–8 hodinách vyjměte pergamen z trouby, mírně vychladněte. Hladký povrch zakryjte práškovým cukrem, otočte pastilku a opatrně z ní vyjměte pergamen. Pokud jsou hrany přilepené, upravte: mohou být také snědeny. Nakrájíme na proužky, nakolejujeme na role. Můžete se připevnit párátky, posypat práškovým cukrem pro krásu. Pokud se některá hrana pastilky v troubě „nezachytila“, odřízněte ji a odešlete ji zpět, aby se zahřála.
Z jednoho kilogramu jablek jsem dostal 6 docela silných rohlíků (3-4 cm tlustých, 5 cm dlouhých).Výstupní hmotnost je asi 300 až 400 g. Hrany pastilek, které ulpívají na pergamenu, lze také oddělit od povrchu a jíst.

Aplikace


Taková jedinečná ruční domácí pastilka ozdobí jakýkoli sváteční stůl! Se všemi užitečností a originální chutí je také dobře skladován. Zabalte jej do pergamenu a přilepte fólii, uložte na chladné místo a podle potřeby ji odstraňte.
Ručně vyráběné jablko pastilka

Ručně vyráběné jablko pastilka

Perfektně pastilka pro zdobení zákusků, dortů. Pomocí nože nebo šablon lze snadno oříznout písmena nebo jakékoli jiné obrázky z tohoto produktu.
Přestože pastilka obsahuje cukr, zůstává díky své vysoké hustotě a obsahu živin vynikajícím dezertem pro hubnutí.
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Agolyaeva
    #1 Agolyaeva Hosté 22. srpna 2017 15:13
    0
    Nedávno se rozhodl vyzkoušet tento recept. Je to neuvěřitelně chutné a hlavně přirozené. Dítě bylo sotva roztrhané z tohoto léčení.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky