DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Domácí smetanový sýr
Tavený sýr je nyní drahý a na některých známých trzích je strašně drahý. Proto milovníci této pochoutky nemají jinou možnost, než si ji sami uvařit z tvarohu a několika dalších ingrediencí. Kvalita zpracovaného sýra vyrobeného doma není v žádném případě nižší než skladovací sýr, navíc se v něm používají pouze přírodní produkty. A při jeho přípravě můžete experimentovat s kompozicí a vybrat původní chuť.

V nejjednodušší verzi, minimum produktů:
 • vysokotučný tvaroh - 500 g;
 • jedno vejce;
 • máslo - 100 g;
 • soda, sůl - v lžičce.


Domácí smetanový sýr

Vaření je snadné. Olej z chladničky předem vyjmeme, aby se mírně roztavil. Tvaroh by měl být měkký, takže jej otíráme přes síto. Smícháme všechny ingredience.
Domácí smetanový sýr

A my je začneme opatrně otírat tlakem. Můžete použít mixér, s pomocí tohoto nepostradatelného asistenta bude proces probíhat rychleji a lépe. Pokud je tvaroh příliš suchý, je vhodné do něj nalít lžíci nebo dvě mléko. Poté se směs stane tekutější. V každém případě by měla být tvarohová hmota trochu mastná a stejnoměrná.
Domácí smetanový sýr

Posuneme ji do malého hrnce.
Domácí smetanový sýr

Tento kontejner ponoříme do vroucí vody - do další velké pánve. Ukazuje se vodní lázeň. Na tom roztavíme tvaroh, dokud se nevytvoří hustá, viskózní hmota. Tvaroh je nutné neustále míchat lžičkou, aby se tavil nejen intenzivně, ale rovnoměrně. Ve vodní lázni se musí uchovávat po dobu 10 minut.
Takto vypadá roztavený tvaroh.
Domácí smetanový sýr

V případě potřeby lze do sýrové směsi přidat koření podle chuti. Například aromatické byliny, paprika, paprika nebo všechny dohromady.
Domácí smetanový sýr

Smíchejte a nalijte do forem. Mohou to být misky, sklenice nebo malé nádoby na potraviny.
Domácí smetanový sýr

Naplněné nádoby posíláme do chladničky a čekáme, až jejich obsah dobře ztuhne.
Domácí smetanový sýr

Na chléb rozložíme lahodný smetanový sýr, ozdobíme čerstvou zeleninou a užíváme si.
Domácí smetanový sýr

Domácí smetanový sýr

Když je sýrová hmota ještě teplá, lze k ní přidat plátky slaniny, smažené žampiony, papriky a rajčata sušená na slunci. Pro děti je lepší nabízet sladké polevy: zavařeniny, džemy, kondenzované mléko. Každý si sám vybere chuť domácího smetanového sýra.
Vraťte se
Komentáře (3)
 1. IRINA CHERNYAKOVA
  #1 IRINA CHERNYAKOVA Hosté 22. srpna 2017 09:21
  0
  Také vařím takhle, ukázalo se to opravdu chutné a jejich přírodní produkty. Hlavní věc je, že tvaroh se vyrábí ve vysoce kvalitním rustikálním stylu, nějak se vyrábí z obchodu, vůbec se neroztavil.
  1. Host Igor
   #2 Host Igor Hosté 31. května 2018 16:09
   0
   Zvláštní, zdá se, že se plast roztavil. Jsou vyrobeny prostředky z něčeho mnohem chladnějšího tvarohu.
   1. Host Alex
    #3 Host Alex Hosté 15. února 2019 13:38
    0
    Silikon)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky