DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Mini terárium v ​​žárovce
Popularita malých terárií pro kutily roste. Velmi užitečný a sladký vynález, který nevyžaduje materiální investice, úsilí a speciální dovednosti.
terárium v ​​žárovce

Vše, co je potřeba k vytvoření zeleného ekologického objektu, je touha a také nástroje. Takže pro domácí terárium budete potřebovat:
 • Normální žárovka. Můžete si vzít standardní "Illich lampu" nebo speciální pro osvětlení velkých místností. Je větší a vypadá atraktivněji. Hlavní věc je, že lampa je průhledná.
 • Kámen, stojan nebo silikonové podložky, které musí být připevněny ke dnu baňky, aby byly stabilní a neklesly.
 • Kůra stromů, malé oblázky, skořápky, písek pro plnění, drenáž a dekorace.
 • Osvěžená půda, mech, malé rostliny s kořenovým systémem.
 • Kryt pro uzavření žárovky.
 • Nářadí: nůžky, kleště, kleště, pinzeta, šroubovák, stříkačka s vodou.

terárium v ​​žárovce

1. První fází vytvoření malého terária je příprava žárovky. Před zahájením všech operací rozložte noviny a oblékněte si rukavice, abyste se chránili před střepinami. Složitost této fáze spočívá v tom, že je velmi obtížné čistit žárovku. Pokud to nemůžete udělat poprvé, připojte k čištění přítele nebo bratrovou žárovku. To platí, pokud je terárium tvořeno křehkou dívkou.
2. Pomocí kleští s plochým nosem otevřete horní část žárovky, vyjměte obsah s nimi, vyjměte všechno, co tam bylo velmi upravené, opatrně sbírejte fragmenty, aby nedošlo k poškození.
3. Otřete vnitřek žárovky dlouhým vatovým tamponem.
4. Poté začneme naplňovat žárovku. Vezměte prosetou zemi a písek. Použijte druhý jako drenáž. Nejlepší je, když množství písku převyšuje množství půdy. To je nezbytné, aby nevznikla atmosféra rozkladu v uzavřeném prostoru. Pokud nebyl žádný písek, můžete použít pouze zemi, ale pak ji musíte trochu nalít.
5. Naplňte žárovku nejprve pískem (trochu), přidejte zemi, malé kameny. Srovnejte, pokuste se vytvořit kompozici, spojující vaši fantazii. Písek musí být nejprve omyt a vysušen v troubě.
6. Poté spusťte mech do terária pinzetou nebo dlouhou hůlkou a posaďte ji do písku a země.
7. Nyní je na řadě závod. Opatrně zasadit do země vedle mechu, pokusit se nepoškodit listy a kořen.
terárium v ​​žárovce

8. Přidejte stromovou kůru, plastové figurky nebo malé skořápky, abyste oživili terárium.
9. Po sestavení kompozice zalévejte rostliny injekční stříkačkou a pevně uzavřete víko. Víko může být odebráno z kužele s valeriánem nebo použít ořechy, oblázky ve formě roubíků.
terárium v ​​žárovce

10. Pro zajištění stability lze lampu umístit na silikonové nohy, zavěsit nebo přilepit na kámen.
terárium v ​​žárovce

Je lepší umístit takové terárium na temné místo, kde není přímé sluneční světlo. Lze jej umístit na stůl, parapet, polici. Bude to příjemné pro oko, bude to skvělý dárek nebo domácí mini ekosystém, který žije podle svých vlastních zákonů. V žárovce se vytvoří vodní cyklus, který se vypařuje v uzavřeném prostoru bez přístupu vzduchu, a opět se promění v kapku kapaliny.Vyživují rostliny, které emitují oxid uhličitý. Život v teráriu se tak vyvíjí.
Vraťte se
Komentáře (3)
 1. Ekaterina Selezneva
  #1 Ekaterina Selezneva Hosté 8. srpna 2017 16:00
  0
  Domácí dekorace a dekorace interiéru je moje oblíbená část domácích prací. Existuje mnoho fantazií, ale jak udělat všechno krásně, pomůže váš oblíbený web. Tisíce skvělých nápadů, jak vyrobit fascinující krásu z improvizovaných produktů vlastními rukama.
  Žárovky často shoří kvůli datům exspirace nebo přepětí. Mohou jim však dát nový život, udělat si ozdobu interiéru.
 2. Profesor
  #2 Profesor Hosté 11. září 2018 15:12
  0
  Krásné, ale o uzavřeném ekosystému - úplný nesmysl, učte se biologii. Rostliny absorbují oxid uhličitý a produkují kyslík
 3. pro100kristya
  #3 pro100kristya Hosté 8. listopadu 2018 13:05
  0
  cool dělat leko a cool

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky