DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Královské hrušky
Kromě dlouho očekávaného chladu nás podzimní sezóna potěší novou, bohatou sklizní ovoce, bobulovin, zeleniny a ovoce. Jedním z nich je hruška. Je obtížné přeceňovat její užitečné vlastnosti a rozmanitost pokrmů, ve kterých se používá, nelze spočítat. Gurmánské dezerty na něm založené jsou velmi populární mezi manželkami v domácnosti. A pečené hrušky v karamelu budou ideální volbou pro potěšení sebe i své domácnosti s minimálním časem, jídlem a námahou.
Seznam přísad, které budeme potřebovat: 4 hrušky, 100 gramů cukru, vanilkový cukr, skořice, 5 gramů kyseliny citronové, asi 50 gramů másla, 50 gramů vody, rozinky.
Královské hrušky

1. Začněme hruškami. Pro tento dezert je lepší zvolit velké, celé, tvrdé, lehce nazelenalé hrušky. Ideální odrůda "Bera". Takže v konečném výsledku se nezlomí.
Královské hrušky

2. Umyjte si hrušky a opatrně je oloupejte, nakrájejte na polovinu. Potom ostrým nožem vystřihněte střed a semena a vytvořte malé jámy.
Královské hrušky

3. Smíchejte kyselinu citronovou s vodou v poměru 5:50 gramů. Jedná se o přibližně jednu čajovou lžičku bez sklíčka na sklenici vody. Smíchejte a posypeme naše loupané hrušky. Děje se tak, aby hrušky neztmavly a také zředily sladkou - sladkou chuť karamelu. Tomuto postupu se však můžete vyhnout, pokud máte citron. V tomto případě jednoduše vyjádříme citronovou šťávu a posypeme ji. Mimochodem, všechno mi vzalo pár lžiček kapaliny, ne celé sklenice. Byl použit pro pohodlí chovných proporcí.
Královské hrušky

4. Dalším krokem je smíchání cukru a vanilkového cukru. Vanilla dá našemu pokrmu zvláštní lahodnou vůni.
Královské hrušky

5. Když se trouba zahřívá, přeneseme hrušky do pekáče pokrytého pergamenem. Lehce namažte máslem. Poté nalijte cukr do jámy, zbytek posypte do tvaru a hrušky.
Královské hrušky

6. Zbývající olej se rozdělí na kousky rovnající se počtu hrušek. A rozprostřela se uprostřed otvoru na cukr.
Královské hrušky

7. Vložili jsme do předehřáté trouby na 170 stupňů. Po 15-20 minutách, kdy cukr začne tát a přeměnit se v jantarový karamel, musíte otočit hrušky na druhé straně a pečte dalších 10-15 minut. Hotové hrušky vložte do talíře, posypeme rozinkami nahoře a do formy nalijte zbývající karamel.
Díky tomu budete royally pečovat o nejjemnější pečené hrušky. Bon chuť k jídlu.
Královské hrušky
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Angelinka
    #1 Angelinka Hosté 22. srpna 2017 23:21
    0
    Chutný dezert. Určitě to stojí za vaření, ten rok jsme sklizeli ovoce, ale existuje spousta hrušek. Nikdy jsem je nepeče. Jablka můžete v případě potřeby nahradit, bude to také velmi chutné.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky