DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
Už jste se někdy pokusili vyrobit ozdobné peří? Ale to není o nic méně zajímavý nápad, zejména pro ty, kteří rádi vyzkoušejí něco nového, ale ne příliš časově náročného. A pokud svou fantazii dále rozvíjíte, můžete s takovými prvky vytvořit zajímavé panely a kompozice s květinami dohromady. Pak má někdo dost nápadů.
Na první pohled není obtížné vyrobit takové peří, ale čím více bude implikováno co do velikosti, tím pracnější bude proces. Takže získáváme trpělivost a touha vidět náš další výsledek co nejdříve pomůže.
Bereme různobarevná vlákna (mám nitku), dřevěné tyčinky (jsou dlouhé i krátké, ale můžete také dráty), lepidlo PVA (můžete také želatinu nebo škrob) a karton pro navíjení závitů.
Peří ohně

Peří ohně

Nyní musíme rozhodnout o velikostech:
Bez ohledu na velikost tyčinek by vlákna měla mít délku 2/3. To znamená, že rozdělíme délku tyčinky na 3 stejné části a z těchto dvou částí je to délka vlákna.
Peří ohně

Peří ohně

A co by bylo rychlejší a pohodlnější, vezměte si karton pro navíjení vláken.

Nyní se podívejme na velikosti, které mám:
  • Hůlka - 30 cm.,
  • Nitě - 20 cm.,
  • Délka kartonu je 10 cm. Šířka není tak důležitá.


Další akce:
1. Navíjíme vlákna na karton asi 20-30 otáček. Poté rozdělte na polovinu a úroveň. A tak to děláme se všemi barevnými vlákny. A když jsou všechny hromady připraveny, můžete je začít používat.
Peří ohně

Peří ohně

Peří ohně

2. Vezmeme hůl a 1/3 díl odchází ode dna (dno s tlustým koncem, vrchol je špičatý), a odtud začneme spojovat nitě jediným uzlem. Pokud bude pro vás výhodné pracovat s hůlkou vleže, udělejte to. Například se mi to nelíbilo, tak jsem našel způsob, ze kterého jsem vzal těžší sklenici (s oblázky), udělal jsem díru pro tyčinku ve víku, a tak se na mě objevil postoj, ve kterém jsem začal hodně plést pohodlnější a rychlejší.
Peří ohně

Peří ohně

Peří ohně

3. A tak se vlákno za vláknem, barva podle barvy dostáváme na samý vrchol. Ostrý hrot nechte trochu prázdný, jinak by se vlákna mohla při dalším zpracování odloupnout. Nyní potřebujeme vhodné jídlo a lepidlo. V něm si koupeme peří. Mám silné lepidlo, takže jsem ho trochu zředil vodou, jen trochu, jinak zůstane na povrchu a nedosáhne dovnitř niti.
Peří ohně

Peří ohně

4. Je nutné pečlivě namočit všechna vlákna rovnoměrně, i když je trochu namočená. Mezitím je vše nasyceno, na stůl rozložíme jakýkoli celofán. Na to položíme lehce vytažené peří.
Peří ohně

5. Vezměte podobnou tyčinku a začněte postupně vyrovnávat a tvarovat vlákna. Měli byste začít shora, zatímco horní vlákna musí být vybrána uprostřed, spojující obě strany. A pokračujte v udávání směru všech vláken.
Peří ohně

6. Poté, co jsou všechna vlákna vyčesána, je třeba je mírně vyhladit stejnou hůlkou. Takže se zploštěli a leželi krásněji. A nyní v této formě můžete pero nechat zaschnout, dokud nebude úplně suché. Na teplém místě bude tento proces probíhat rychleji. Mimochodem, nemůžete si dělat starosti, nebude se držet celofánu. Mám tlustý velký pytel na odpadky, je hustý a nebere PVA, takže je to velmi pohodlné.
A chci dodat, když je peří připravené, pak máte příležitost udělat z něj účes, osobně se mi líbí hrany tak přirozeným způsobem, ale můžete je oříznout a udělat je ještě vyrovnanější.
Peří ohně

Myslím, že pokud přidáte takové peří do jakéhokoli složení, například z květin vlastními rukama, bude to vypadat ještě originální a neobvyklé.A pokud si budete hrát s květinami, nebo přidáte lesk (například Lurix) nebo odstín s lesklým akrylem, pak se to může stát skutečnou ozdobou. Nejdůležitější věcí je nebát se experimentovat!
Peří ohně
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Ogo
    #1 Ogo Hosté 10. srpna 2017 19:44
    0
    Mám rád přírodní motivy, ale v interiéru nepoužívám peří ani prachy skutečných ptáků. Výroba peří z niti není jen fascinující činností, ale také vhodnou alternativou k ptačí peří. Kromě toho můžete udělat vše pro experimentování s paletou a velikostí.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky