DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Vrták na desky

Mnoho šunek pro začátečníky má často problémy s vrtáním desek s plošnými spoji. Chcete-li tento problém vyřešit, mohu vám doporučit, abyste toto zařízení vyrobili. To není nic víc než domácí mini vrták pro desky plošných spojů.

Určitě jste si již všimli, že tělo je vyrobeno z zbytečné LED svítilny. Obecně jsem to udělal: nejprve jsem rozebral baterku a vytáhl všechny vnitřky.


První a poslední věc, kterou potřebujeme, je motor. Lze ji například vytáhnout z nějakého magnetofonu s CD, jako jsem to udělal. Měl 12 voltů. Pak je třeba k ní připojit dráty pomocí spínače baterky, abyste je mohli zapnout a vypnout.
Nyní opravíme motor místo LED, na motor nalepím motor. To, na co se budete držet, je věcí vkusu.


Chci vám poradit, jak vrtat a jak vrták upevnit na jednu věc: musíte si vybrat vrták podle průměru hřídele motoru. Jsou spojeny s kouskem pasty z kuličkového pera dlouhé asi dva centimetry. Pokud nemáte vrták - na tom nezáleží! Po odlomení špičky můžete použít jehlu.

a teď se tedy budeme zabývat dekoracemi projektu, například jsem zabalil celou šňůru do krásné zkumavky a nyní, aby veškeré vaše úsilí nešlo na prázdné místo, zafixujte zkumavku potěry v nejbližší prodejně, kde jsem takto potáhl potěry


Nyní shromažďujeme všechno v těle baterky! Všechno je připraveno! Nosím jídlo ze stejného magnetofonu s CD.


Hodně štěstí

Vraťte se
Komentáře (4)
 1. skryté
  #1 skryté Hosté 9. února 2011 14:30
  0
  K vaší vrtačce bych přidal kazetu na mini vrták. Stojí to jen 5 babek.
 2. zóna
  #2 zóna Hosté 9. listopadu 2011 20:21
  1
  Není však tento motor příliš slabý, jinak jich mám pět a jsou velmi slabí nocomp
  1. Victor Shatov
   #3 Victor Shatov Hosté 11. dubna 2018 22:04
   0
   Pařez je jasný, tyto motory nebudou tahat desku vrtáním. Mám motor pro 27 voltů a relikvie alespoň třikrát - a to opravdu není tahat. Vrtáky od 0,6 do 2 mm. A na hřídeli mám kleštinu pro různé průměry.
 3. Tesak
  #4 Tesak Hosté 15. dubna 2014 13:31
  2
  Proveďte znovu PWM řadič.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky