DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Měkký postroj pro psa
Měkký postroj pro psa

Pokud budete mít štěstí, že se stanete majitelem nádherného čtyřnohého věrného přítele, už víte, že každý pes vyžaduje pozornost a péči. Chcete-li udržet psa domácího mazlíčka vyžaduje docela hodně příslušenství. Jedním z nich je postroj. Postroj je součástí vašeho psa a skládá se ze spojených popruhů, které se ovinují kolem psí hrudi. Existuje několik typů postrojů. Liší se nejen svým vzhledem, ale také svým účelem. Postroje se používají místo obojku pro chůzi, pro tažení, pro zavěšení váhových materiálů, pro atletický vývoj psa, pro štěňata rovnoměrně distribuující zátěž na nezralý skelet, jakož i pro pomocné lékařské účely. Všechny tyto typy postrojů lze zakoupit v obchodech pro domácí zvířata. Současně je docela realistické šít psí postroje sami, zvláště pokud jste nemohli vyzvednout munici správné velikosti nebo nastala naléhavá potřeba.
Profesionální krky jsou zvláště odolné, protože jsou provozovány docela přísně. Pro výrobu trvanlivé kůže, nylonových popruhů, robustní koženky, výztužných vložek, svařovaných kroužků a spojovacích prostředků. Doma můžete ovládat lehčí verzi.
Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Šití měkkých postrojů provádíme z improvizovaných materiálů. Prezentovaný úvazek se skládá ze dvou hlavních pásů, které zakrývají psí hrudník pod krkem a za předními nohami, a jednoho pomocného pásu upevňujícího hlavní pásy pod tělem psa.
Toto provedení postroje je vhodné pro malého psa, který neprodukuje silné trhnutí, například oslabeného psa, který se zotavuje z nemoci, nebo staršího psa, pro kterého je postroj pohodlnější než límec.
Pokud neexistuje úzký nylonový kabel, pak pro výrobu připravte široký nylonový nebo nylonový cop, ne příliš tenký. Pro posílení používáme látku ze starých těsných džíny. Budete také potřebovat nylonový kabel s jádrem. Pro upevnění karabiny je vhodné plést silné smyčky s uzly. Pokud máte kovové karabiny, použijte je.
Užitečné jsou také šicí stroj a zapalovač. Zapalovač je potřebný k roztavení všech zářezů syntetického úpletu a kordu, což zabrání uvolnění niti.
Začneme proces výroby postroje měřením potřebných psů. Pro postroj zvoleného typu je nutná pouze jedna hlavní velikost: obvod hrudníku.
Měříme hrudník psa, natahujeme měkký centimetr bezprostředně za lokty, velikost A.
Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Měříme velikost získanou na copu. Protože pokud je páska tenčí než kůže nebo dermantin, bude třeba popruh posílit. A samotný cop by měl být dvojitý. Proto vynásobíme získané centimetry čtyřmi (dva hlavní pásy + dvojitý cop).
Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Dalším krokem je oříznutí proužků džíny stejné šířky jako prýmek nebo o něco užší (takže džíny nevyčnívají za prýmkem).
Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Skládáme celou délku pásky na polovinu. Uvnitř dáme pruhy džíny. Dále šijte lem po celé délce. Pro steh používáme klikatý steh s krokem 3-4 mm. Zigzag lépe odolává tahovému zatížení. Vlákna jsou také lepší použít kapron nebo dacron. Celou pásku jsme rozstřihli v kruhu a pak vytvořili další šev ve středu copu. Pokud chcete, můžete vytvořit několik středních švů pro větší posílení.
Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Poté zavřete pásku v kruhu a zašijte ji. Ve spojích by švy měly být velmi trvanlivé, takže každý řádek duplikujeme 5-6krát. Mám dva hlavní popruhy.
Pomocný pás slouží k připojení dvou hlavních pásů k podlaze s hrudníkem psa. Změříme velikost vzdálenosti B, přidáme k ní přídavek na obvod popruhů hlavního úvazku + přídavek na švy a odřízneme kus pásky.
Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Na šicí stroj šijeme pomocný pás.Během práce s postrojem nese velké zatížení, takže není nutné jej vyztužovat vložkami. Můžete ji nechat pohyblivou, jako v našem případě, nebo ji upevnit pomocí švů na hlavních pásech.
Měkký postroj pro psa

Vyzkoušejte postroj na psa. Utáhněte popruhy tak, aby pohodlně zapadly do těla. Označte konce postroje, které zůstanou nad lopatkami. Pak je steh na psací stroj, aby úzké smyčky. Zde by měl být steh obzvláště silný, takže šijte nejméně 8krát.
Měkký postroj pro psa

Zbývá udělat kroužky pro karabinu. Protože v tomto případě je postroj zcela měkký, bez kovových částí, prsteny jsou vyrobeny z nylonového lanka s jádrem, které je poměrně silné. Měříme dvojnásobnou délku kabelu, abyste ji mohli volně uvázat do silného uzlu.
Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Navlékneme postroje do prošívaných smyček, uvázáme je a skrýváme uzel ve smyčce. Podobně provádíme druhý kroužek. Pro pevnost můžete dvojitou šňůru prstence zabalit do kapronové nitky, aby se usnadnilo přilnutí k karabině.
Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Postroj je připraven.
Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Měkký postroj pro psa

Vezměte prosím na vědomí, že takový postroj není vhodný pro velkého, mladého a silného psa, není určen pro silné trhání, tažení nebo intenzivní trénink se zátěží na pásy. Je to užitečné pro malé psy, štěňata mladého věku. Vhodné také pro klidnou chůzi, když potřebujete podepřít tělo psa nebo uvolnit krk od límce.
Měkký postroj pro psa
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Maria 321
    #1 Maria 321 Hosté 3. února 2017 16:50
    1
    třída

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky