DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
lampa shabby chic

Stylový interiér jsou především promyšlené detaily. Jsou ukazatelem dobrého dojmu z místnosti. Mezi takové důležité detaily patří osvětlení. Stává se tak, že lampa, která kdysi potěšila oko, je unavená nebo nezapadá do prostředí místnosti, které bylo po opravě aktualizováno. Nespěchejte, abyste se zbavili staré lampy, tento workshop pomůže nepopsatelnému předmětu nábytku získat druhý život. Klasický tvar stolní lampy dokonale ladí se stylem Shabby Chic.
lampa shabby chic

Tento trend v interiéru vznikl v Anglii, charakterizovaný hlavně ošuntělým nebo starým nábytkem ve světlých odstínech, jemnou krajkou, pastelovými barvami a květinovými motivy. K dosažení účinku starověku použije hlavní třída techniky decoupage a craquelure.

Materiály pro práci:
1. Základní akrylová bílá;
2.Bronze akrylové barvy;
3. Lak na craquelure je jednosložkový;
4. Akrylové barvy (bílá, modrá, zelená);
5. Matný dekorativní lak;
6.Flat syntetický kartáč;
7. ubrousek s květinovým vzorem;
8. Nůžky;
9. PVA lepidlo;

Kroky dekorace


Prvním krokem je odšroubování žárovky a odstranění stínidla. Suchý čistý povrch patice lampy zakryjeme zeminou a necháme zaschnout.
lampa shabby chic

Zakrýváme dno lampy dvěma vrstvami bronzové barvy, necháme zaschnout.
lampa shabby chic

Lak nanášíme na craquelure a štětec vedeme jedním směrem, například shora dolů. Sušíme jednu a půl až dvě hodiny. Připravenost lampy pro další práci se kontroluje prstem, měla by přilnout k povrchu jen nepatrně. Zkontrolujte opatrně na nenápadném místě, aby nedošlo k zanechání výtisků.
lampa shabby chic

Smíchejte bílou, modrou a zelenou barvu, aby vznikla pastelově tyrkysová barva. K tomu přidejte do bílé barvy malou modrou a zelenou kapku, nyní promíchejte, dokud nevznikne homogenní, jemný tyrkysový odstín. Lakujeme základnu lampy a pamatujeme, že na stejném místě nemůžete jezdit s kartáčem dvakrát. Čekáme na výskyt efektu craquelure.
lampa shabby chic

Poté, co prasklá vrstva zaschne, přistoupíme k oddělení. Vystřihovali jsme aranžmá z ubrousku, oddělili horní vrstvu a vyzkoušeli je na lampu.
lampa shabby chic

Chcete-li přilepit květiny, je vhodné použít soubor. Nakreslili jsme do spisu nesprávnou stranou směrem k nám, navlhčete povrch ubrousku štětcem vodou.
lampa shabby chic

lampa shebbishik

Připojte soubor k vybranému umístění na lampě a přeložte obrázek. Shora jemně potřete vysoce zředěnou vodou lepidlem PVA. Čekáme na sušení.
lampa shabby chic

Zakrýváme základnu lampy matným akrylovým lakem a suché.
lampa shabby chic

Zbývá pouze sestavit lampu a stolní lampa ve stylu shabby chic je připravena!
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Ogo
    #1 Ogo Hosté 10. srpna 2017 19:55
    2
    Moc se mi líbí všechny druhy lamp, neustále se dívám na obchody, ale do té chvíle jsem nepřemýšlel o tom, co mohu udělat lampu svých snů! K tomu není tolik potřeba.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky