DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Vlasové šperky" Vlčí máky "
Tyto gumové šperky jsou vyrobeny ze saténové stuhy. Výroba není složitá, bez speciálních nástrojů.
ozdoby na vlasy maki

Pro práci připravte:
- červená saténová stuha široká 5 cm.
- dvě cívky nití pro šití černé a modré.
- malá zelená stuha 2,5 cm.
- jehla se závitem.
- lehčí.
- nůžky.
- šest listů.
- lepidlo "moment".
- dvě elastické pásky na vlasy.
- kus husté tkaniny.
- korektor pro papír.
- trochu sinteponu nebo bavlněné vlny.

A začněte červenou stužkou. Rozstřihněte čtverce na 5 cm 22 kusů.
ozdoby na vlasy maki

Z těchto polotovarů musíte udělat okvětní lístky. Musíte zaoblit horní dva rohy každého čtverce a dno by mělo být odříznuto pod úhlem od středu nahoru.
ozdoby na vlasy maki

Pak byste měli ošetřit všechny sekce lehčím. Musí být opatrně vyvedena, aby se páska příliš neroztavila. A pak dáme stejným lístkům nový tvar se stejným zapalovačem. Je nutné vytvořit zaoblenou hranu podél zaoblené strany okvětních lístků. Na pár sekund dáme plamen pod pásku a odstraníme ho. A na tomto místě prsty děláme pohyb jako mezeru. Dva prsty snižují tkaninu a vedle druhého směřujeme pásku nahoru. Výsledkem je malá vlna podél okraje plátky. A na jednom obrobku musí být provedeny tři takové zvraty.
ozdoby na vlasy maki

Všechny lístky zpracováváme pečlivě.
ozdoby na vlasy maki

Nyní vezměte zelenou barvu Leny a nakrájejte na dva čtverce, pak zaoblete rohy a okraje zpracujte lehčím.
ozdoby na vlasy maki

Kromě toho jsou zapotřebí další dva hrnky tlustého papíru nebo lepenky. Lze je snadno vystřihnout z 1 cm čtverců.
ozdoby na vlasy maki

Ze zelených kruhů vyrobíme makovou krabici. Nejprve pomocí jehly s černým vláknem projdeme malé stehy podél okraje kruhu a obrobek trochu napneme. A výsledné prohloubení vyplníme syntetickým zimním prostředkem nebo kouskem bavlněné vlny.
ozdoby na vlasy maki

A na vrcholu výplně máme těsný kruh. Teprve poté utáhneme nit na pásku a dobře ji utáhneme. Poté na vrcholu výsledné koule provedeme několik vinutí, dokud účinek plátků nebude jako pomeranč. Pouze musíte udělat průnik uprostřed výsledné krabice máku. A dno této části bude ploché kvůli těsnému kruhu.
ozdoby na vlasy maki

Nyní potřebujeme tyčinky, které vyrobíme z vláken. Bereme dvě cívky modré a černé a jen to zabalíme na dva prsty naší ruky. Děláme 30 otáček a paprsek vyjmeme, aniž bychom jej ořízli. Takové polotovary musí být vyrobeny 4 kusy.
ozdoby na vlasy maki

Nyní musíte položit dva svazky na jeden mák, umístit tak, aby existoval společný střed.
ozdoby na vlasy maki

Dále je dno zelené makové krabice dobře lubrikováno lepidlem a aplikováno uprostřed složených nití. Všechny vlákna pevně přilepte. A když to všechno dobře zaschne, můžete složené nitě odříznout a oříznout je v kruhu poblíž makového pole.
ozdoby na vlasy maki

Nyní zpět k okvětním lístkům. Vezmeme 5 kusů a uspořádáme je do řady, jemně aplikujeme jeden okvětní lístek na druhého. Pak jdeme jehlou a nití do malých stehů podél spodku okvětních lístků.
ozdoby na vlasy maki

A pak spojíme první a poslední prvky a utáhneme vlákno. Otočí okvětní kruh s 5 částmi. Druhá řada květu bude mít 6 okvětních lístků. Náš mák se skládá ze dvou řad.
ozdoby na vlasy maki

Zbývá pouze sbírat květinu. Vezměte velký kruh, přilepte na něj malý. Uprostřed jsme krabici fixovali tyčinkami. A máme dvě máky.
ozdoby na vlasy maki

Pojďme na horu pro elastický materiál. Vezmeme hustou červenou látku a vystřihneme 2 kruhy o průměru 2 cm na jednu květinu.
ozdoby na vlasy maki

Dále na jeden kus uděláme dva paralelní řezy ve středu ve vzdálenosti 0,8 cm a pak nařezáme malý pásek ze stejné tkaniny, šířku výsledného řezu. Nyní připojte vlasy elastické k kruhu.Přes první řez projdeme pás ze špatné strany. Zabalte pás gumy a provlékněte jej do druhého řezu. Ukázalo se, že oba konce proužku jsou uvnitř.
ozdoby na vlasy maki

Pak by měly být přebytečné hrany odříznuty a přilepeny k kruhu dobře. A oba polotovary opravíme k sobě špatnou stranou. Ukázalo se, že základem je připevnění květiny elastickou páskou, a my máme dva.
ozdoby na vlasy maki

Nyní bereme hotové listy nebo vystřihneme stuhy ze zelené. Ke každé základně přikládáme 3 listy.
ozdoby na vlasy maki

A pak přilepíme máky na listy.
ozdoby na vlasy maki

A zůstal jen malý dotek - to je korektor, který odstraňuje okraje tyčinek. Na této jednoduché dekorace je připraven.
ozdoby na vlasy maki

Hodně štěstí všem!
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky