DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Klady a zápory budování základny z červených cihel
Suterén je základem domu mezi základem a hlavními zdmi domu. Postavení nosných stěn je rozloženo podél základny, takže je velmi důležité při výběru stavebního materiálu pro suterén zohlednit všechny faktory, které umožní optimální výběr materiálu, ze kterého bude postaven.
konstrukce z červených cihel

Nejspolehlivějším a nejběžnějším materiálem pro stavbu suterénu jsou červené cihly.
konstrukce z červených cihel

Pozitivní strany z červených cihel:
1. méně náchylné k praskání než bílé cihly a beton;
2. Odolné vůči vlhkosti;
3. Odolné vůči extrémním teplotám;
4. Má malou hmotnost;
5. dobrá zvuková izolace;
6. Možnost recyklace;
7. Je rozdělena do několika typů a tříd;
8. produkt šetrný k životnímu prostředí (vyrobený z pálené hlíny);
9. Červená cihla je teplý stavební materiál. V klimatických podmínkách, kde je charakteristické jasné rozdělení do ročních období, a charakteristické jsou také ostré a velké teplotní rozdíly, budova základna z červených cihel bude odůvodněna.
Při nákupu červených cihel musíte vědět, že čím větší je číslo s písmenem M na jeho označení, tím silnější je cihla, pro stavbu vysokého domu s několika patry je lepší zvolit cihlu se značkou od M 100. Rovněž stojí za to věnovat pozornost mrazuvzdornosti - čím více cyklů, tím lépe.
konstrukce z červených cihel

Při stavbě soklu pomocí červených cihel by měla být vytvořena tloušťka stěny nejméně 520 mm. Kromě toho musí být podklad opatřen dobrou hydroizolací, aby se na jeho stěnách v průběhu času netvořila plíseň a aby byly odolné proti silnému mrazu. Oteplování se nejlépe provádí extrudovanou polystyrénovou pěnou.
konstrukce z červených cihel

Pokud bude vše provedeno v přísném souladu s návrhem rozhodnutí, nebudou se základnou po mnoho let žádné problémy.
konstrukce z červených cihel

Nevýhody budování základny z červených cihel:
Hlavní nevýhodou červených cihel dnes je jeho kvalita. Prodejce může mít dokonce i certifikát pro cihlu, ale navíc ji může vyrobit i na jiných místech bez certifikátu. Proto je obtížné vybrat si dobrou červenou cihlu, která splňuje všechny potřebné požadavky.
Druhou nevýhodou jsou náklady na takovou cihlu. Odhaduje se, že je dražší než křemičitan, protože výroba vyžaduje více času a nákladů.
Třetí mínus je, že pokud si musíte koupit červenou cihlu pro stavbu, barva se může lišit a viditelná část základny bude v různých barevných odstínech červené.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky