DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Výstavba domu z plynových bloků
Výstavba domu z plynových bloků

V současné době mají trhy velké množství stavebních materiálů různých hustot, které se používají při stavbě domů. Zároveň se všichni při výběru stavebního materiálu snaží zajistit, aby byl dům spolehlivý a teplý.
V poslední době se takový stavební materiál jako plynový blok stal populární mezi kupujícími. To je jedna z druhů betonu. Při výrobě plynových bloků se drží vysoká teplota a určitý stupeň vlhkosti. Kromě hlavních přísad se do roztoku zavádí hliníková drobenka. Složení je zpracováváno ve speciálním autoklávu, což pomáhá zvyšovat pevnost materiálu.
Výstavba domu z plynových bloků

Bloky z pórobetonu mají řadu nesporných výhod:
1. Síla.
2. Velikosti bloků. Každý výrobce má různé velikosti bloků, s různými indikátory pevnosti a tepelnou vodivostí.
3. Vyrábí se ve stavebních podnicích, zejména ve velkých šaržích. Plně v souladu s GOST a má určitou velikost.
4. Pohodlí přepravy - plynové bloky patří do kategorie lehkých stavebních materiálů.
5. Snadná instalace díky hladkým okrajům na všech stranách bloku.
6. Ziskovost. Jeho cena je mnohem nižší než cihla.
7. Má dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti.
8. Půjčuje se na vlastní zpracování. Je-li to nutné, může být vrtáno nebo řezáno, a také mu dát jakýkoli požadovaný tvar.
Výstavba domu z plynových bloků

9. Rychlost výstavby - kvůli velké velikosti samotného bloku.
Výstavba domu z plynových bloků

Nevýhody pórobetonových tvárnic:
Z nedostatků lze rozlišit pouze jeden: plynový blok nepatří k materiálům odolným vůči vlhkosti. Ale tuto vadu lze snadno odstranit. Stačí provést vnější výzdobu domu. Vnější dekorace domu lze provést: obklad cihel, obklady a tak dále.
Ale nejdůležitější ve všem je, že k výstavbě domu není nutné pozvat odborníka, můžete udělat vše sami. Bude to vyžadovat mnohem méně úsilí než práce s jinými materiály.
Výstavba domu z plynových bloků

Nejprve je však důležité vypočítat požadovaný počet pórobetonových tvárnic a jiného stavebního materiálu. Velikost bloků musí být zvolena v závislosti na klimatu a vlastnostech vytápění.
Bloky z pórobetonu jsou položeny na připraveném základu. Pro spojení první řady s druhou se používá cementová malta. A pro další řádky použijte speciální lepidlo. Před aplikací je povrch mírně navlhčen vodou. Lepidlo klade rovnoměrně díky hladkému povrchu bloku.
Zvláštností tohoto lepidla je, že rychle schne. Tahat s výpočtem a zarovnání bloků proto nestojí za to. Řádek lze nastavit do 15 minut po instalaci klepnutím gumovou paličkou.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky