DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Kniha vývoje textilu
Jedním z populárních témat používaných při tvorbě vzdělávacích textilních knih jsou ruské lidové příběhy. Jednoduché, srozumitelné, laskavé, děti si snadno pamatují a stávají se nejoblíbenějšími příběhy.
kniha o vývoji textilu

Před začátkem práce musíte přemýšlet o tom, na jaké pohádky se bude věnovat, kolik stránek je naplánováno, co na nich bude vyobrazeno, kolik hrdinů atd.
Na základě tohoto plánu musíte vyřezat požadovaný počet stránek, stejně jako obálky, a dokonce i tenký syntetický zimníizér jako pokládání na stránkách, aby se kniha ukázala jako měkká a příjemná na dotek.
Vystřižené stránky musí být přišity na syntetický zimníizér. Pak byste měli přistoupit k návrhu detailů knihy. Je vhodné dodržovat ruský styl tak, aby design knihy odpovídal tématu. Tomu může pomoci například cop s etnickým vzorem, kombinace barev ve výšivkách, charakteristika ruského lidového kroje, speciální písmo atd.
Vytvořením vývojové knihy pro konkrétní dítě jí můžete dát své jméno. Například pojmenovat „Makarkinovy ​​příběhy“, protože kniha je vytvořena pro Makara.
Vývojová kniha by měla být pro dítě přitažlivá již od první obálky, proto bude vhodné umístit nějakou roztomilou dětskou aplikaci a také mini-úkol, trenér prstů (měli byste přesunout tlačítka šitá pod mřížkou z jednoho rohu stránky na další).
kniha o vývoji textilu

Měli byste také předem přemýšlet o tom, jak bude kniha připevněna. To musí být provedeno okamžitě, aby se stanovily nezbytné limity pro zpracování nebo pro přípravu některých prvků. Obecně lze knihu připevnit pomocí suchého zipu, karabiny, knoflíku, knoflíkové dírky a knoflíku, lze ji přivázat na stuhy - vše záleží na přání řemeslníka.
kniha o vývoji textilu

kniha o vývoji textilu

Jeden z nejslavnějších ruských lidových příběhů je "tuřín". Lze jej okamžitě umístit na 2 stránky knihy. Na jedné můžete vyobrazit dům, kde žijí hrdinové pohádky, a na druhé - zahrada, ve které roste vodnice. Samotní hrdinové musí být utečeni (to znamená, že mohou být drženi v ruce, nejsou šití na stránku), můžete si také udělat postel s půlkou okvětní roušky a za ní můžete dát mýtinu s květinami a bobulemi. Nejlepší je vyrobit knižní postavy z plsti.
Tuřín lze také odletět a vložit do improvizované zahrady, například do kapsy.
Květiny na louce mohou být také odstraněny a oblečeny do korálků.
Je-li kniha určena pro velmi malé dítě, které chce ochutnat detaily a prvky knihy, měla by být vytvořena tak, aby bylo co nejméně odletových částí.
Zároveň však nesmíme zapomenout, že i šité prvky by měly být stále objemné, texturované, zajímavé. Může se jednat například o pletené květiny, oblázky na cestě, korálky, plstěné aplikace atd.
Říkáte-li ruské pohádce v knize, můžete také upozornit dítě na takové přírodní jevy, jako je duha, déšť, slunečné počasí - čím rozmanitější a zajímavější materiál prezentovaný na stránkách, tím lepší, čím nové a zajímavější se malý čtenář naučí.
kniha o vývoji textilu

Dalším příběhem, který nelze ignorovat, je Perník. Může také věnovat celé otočení U. Stejně jako první příběh si zde můžete představit dům, ve kterém žena žije se svým dědečkem, a les, ve kterém se zvířata setkaly s Kolobokem. Kromě toho můžete zobrazit cestu, po které se protagonista převalil.
Poměrně často jsou v ruských pohádkách postavy stejné, takže je docela možné, že v vyráběné textilní knize se postavy z jedné pohádky automaticky přepnou na jinou.
kniha o vývoji textilu

Zároveň můžete ztratit pohádku „Teremok“.
Aby bylo ještě zajímavější hrát si s knihou, můžete zde také položit několik úkolů pro rozvoj motorických schopností prstů, například miniaturní šněrování na střeše domu, které se uzavírá knoflíkovou dírkou a zavřením okna atd.
kniha o vývoji textilu

Zadní obálka knihy může být ponechána jednoduchá, neformovaná, ale v případě potřeby může být zajímavá šitím světlé aplikace nebo malé kapsy pro sladké překvapení nebo karet s hádankami.
Plně navržené stránky je třeba sešít do dvou složených tváří dovnitř. Pak by se měly obrátit, vyžehlit, otvor pro otáčení, aby se ručně šil.
kniha o vývoji textilu

Stránky můžete sestavit do celé knihy pomocí speciálně šitých smyček stuh a dlouhé stuhy.
Kniha vývoje je připravena!
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky