DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Ptáci z plastových lahví
Pokud žijete v soukromém domě nebo máte letní dům, musíte se setkat s touhou proměnit vaši záhonu nebo předzahrádku. Nejjednodušší cestou je jít do obchodu a získat pěknou malou sádrovou postavu. Ano, zdobí váš dvorek, ale takový řemesla každý druhý zahradník to má. Chcete-li přinést určitou chuť do svého osobního spiknutí, můžete si z běžných plastových lahví vyrobit krásného ptáka. Budete trávit více úsilí a času, ale výsledek stojí za to.
Nejprve sbírejte plastové kontejnery pro všechny sousedy a přátele. Vhodné lahve jakékoli barvy a velikosti. Čím více budete sbírat tento materiál, tím větší bude vaše plavidlo.
Druhou fází je výroba peří z plastu. Z jedné láhve se získá v průměru 3–4 peří. Řezejte je snadno běžnými nůžkami. Stačí odříznout hrdlo a dno láhve a snížit střední část na podlouhlé oválné polotovary. Chcete-li přidat texturu, ořízněte okraje na okrajích. U jednoho ptáka je třeba peří různých velikostí.
Musíte také připravit základnu - silnou dřevěnou desku. Tlapky ptáků a křídel mohou být vyrobeny z tenkých plastových trubek. Tělo a hlava jsou vyříznuty z polystyrénové pěny a jsou obaleny upevňovacím okem (nebo kovovým okem). K připevnění peří potřebujete šrouby. Připravte si pěnový válec, stříkanou barvu a trochu vlnité trubky.
A teď se dozvíte o tajemstvích, jak vyrobit několik příkladů práce.
Capercaillie
Tento pták má nádherný ocas a jeho hlava je zvednutá. Právě tyto vlastnosti je třeba převést při výrobě řemesel. Řezy z plastové trubky připevněte k desce - budou to nohy. Odřízněte kmen a krk z pěny, spojte se s upevňovací pěnou. K zadní části trupu připojte kovovou síť ve tvaru kruhu a odstřihněte z ní křídla. Poté začněte fixovat peří oválného podlouhlého tvaru pomocí šroubů. Musíte se pohybovat zdola nahoru a zpět dopředu, neustále se překrývající víčka šroubů předchozí řady. Zobák jsou dva trojúhelníky z plastu a oči jsou černé velké korálky. Peří jsou malována z rozprašovačů zelené, červené, žluté a bílé.
Plastová láhev ptáků

Plastová láhev ptáků

Orel sova
Pro výrobu takového ptáka je lepší použít hnědé plastové lahve. Peří orla sova jsou krátká, ale svěží, takže okraje plastových polotovarů potřebují trochu spálit lehčí. Tím se k řemeslu přidá textura.
Tělo a hlava musí být vyříznuty z polystyrénové pěny, umístěny na plastové trubky a připevněny k dřevěnému stojanu. Poté, pohybující se zdola nahoru, musíte upevnit peří na šrouby. Oči jsou vyrobeny z bílého plastu a žáci jsou vyrobeny z jednorázových lžiček. Prsty se řežou z tenké vlnité hadice.
Můžete malovat orla sova zlatým stříkáním.
Plastová láhev ptáků

Plastová láhev ptáků

Čáp
Bílé (mléčné) a hnědé plastové láhve jsou vhodné pro výrobu čápa. U křídel by polotovary měly být s okrajem a pro tělo bez něj. Na krku musíte odříznout proužky lahví a na jedné straně vytvořit okraj.
Na stabilní desce jsou upevněny dvě dlouhé plastové trubky. Na nich je desetilitrová nádoba pod úhlem, krk nahoru. Mírně zakřivené kusy tenké trubky jsou připevněny ke stranám a trubka s větším průměrem musí být upevněna v otvoru nádoby. Sekce kanystrů a křídel jsou zabaleny do kovové sítě. Na ně se postupně upevňují plastové oválné polotovary.
Hlava čápa je vyrobena ze staré koule a zobák je vyříznut z plastové láhve.
Po výrobě stačí pouze namalovat hlavu bílou barvou a čerpat oči a zobák a nohy zakrýt červenou barvou. Čáp je impozantní velikosti.
Plastová láhev ptáků

Plastová láhev ptáků

Plastová láhev ptáků

Plameňák
Tento pták má dlouhé nohy, tenký protáhlý krk a velký zobák. Pro jeho výrobu jsou vhodné plastové lahve jakékoli barvy. Tělo je velký kanystr, od jehož dna jsou připojeny nohy - dlouhé tenké trubky. Prsty jsou kousky vlnité hadice. Ze stejné hadice musíte vyrobit krk navlečením na pevný drát, abyste krku dostali potřebné ohyby. Hlava je vystřižena z husté pěny.
Plavidlo by mělo být mařeno světle růžovou a zobák bílý a černý. Oči ptáka jsou vyrobeny z korálků.
Plastová láhev ptáků

Plastová láhev ptáků

Plastová láhev ptáků

Jedná se o originální šperky pro letní chatu lze vyrobit z odpadu.
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Smi346
    #1 Smi346 Hosté 22. srpna 2017 15:03
    3
    Docela originální řešení. V našem venkovském domě jsme si vyrobili domácí dekorativní strom a na něm jsme pověsili ptáky - titmouse, také z plastových lahví. Když je vítr venku, „létají“. Krásně, elegantně a dokonce i havran je odvezen pryč.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky