DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Nádoba na drobnosti
kontejner na malé věci

Jednou z nejoblíbenějších a nejužitečnějších věcí pro ruční výrobu je kontejner na drobné předměty. Existuje mnoho zdrojových materiálů, z nichž mohou být vyrobeny. A pokaždé, sklenice pro ukládání nejrůznějších věcí jsou speciální, ne jako ostatní.
kontejner na malé věci

Jedna z možností je upozorněna. Nádoba je vyrobena ze dvou plastových lahví o objemu asi 2 litry. Potřebujete dvě stejné lahve. V tomto případě je důležité, aby láhve nebyly s rovnoběžnými stěnami, pak bude možné zvolit průměr řezu tak, aby se nádoba mohla pevně uzavřít, tj. jeden průměr byl o něco větší než druhý s cílem vyrobit samotný kontejner z jedné části a kryt z druhé strany.
kontejner na malé věci

kontejner na malé věci

Odhadujeme poměr průměrů na řezu. Okraj plastu bude muset být zpracován tak, aby mu poskytl hustotu, takže při zkoušení by měla být mezera mezi víkem a dnem asi půl centimetru.
kontejner na malé věci

kontejner na malé věci

Obě strany nádoby jsou tepelně řezané. K tomu používáme vhodnou velikost pánve s tenkým dnem. Panvici zahříváme otočením vzhůru nohama, poté na horký povrch naneste plastovou lahvičku s plátkem a mírně to otočíme bez silného tlaku v kruhu. Když je plast vystaven teplu, začne se kroužit dovnitř a vytváří tvrdou hranu, která okraje zafixuje, kontejner si zachová svůj tvar.
kontejner na malé věci

Nyní vybereme vlákna k vytvoření vnější dekorativní skořepiny kontejneru. Vazba by měla být pevná, ne průhledná, a proto by měla být příze dostatečně silná. Také vhodné pletení v několika vláknech. Vybereme hlavní vlákno červené barvy, doplněné silným syntetickým vláknem růžové barvy. Dostáváme poměrně silnou dvojitou nití. Vybereme také háček pro pevné pletení, v našem případě N3.5.
kontejner na malé věci

kontejner na malé věci

Začneme pletením ze spodního kruhu podle standardního vzoru. Přidejte smyčky, zkuste na plastovém podkladu, dokud nebude jeho dno zcela pokryto pleteným kruhem. Pak přestaneme přidávat smyčky a zvyšujeme pletení na úroveň okraje plastové formy. Podobně jsme pletli pro druhou polovinu nádoby.
Když jsou připraveny obě poloviny pletené skořápky, natáhneme je na plastové formy. Nejvhodnější je připevnit pletený obal na plastovou formu pomocí termo snímku. Pro připojení dejte kapku horkého lepidla na dno. Pak si oblékneme pletenou část a také lepíme podél obrysu vrcholu.
Podobně připevníme pletený potah na druhou část kontejneru. Je důležité, aby dno nádoby ponechalo volnou plastovou hranu alespoň 1 cm, abyste mohli zavřít víko.
kontejner na malé věci

K dekoraci používáme fragmenty krajkové stuhy, flitry, květ vyrobený z příze. Květina může být pletena nebo vyrobena na stroji tak, aby vytvořila květiny z nití, jako v našem případě.
kontejner na malé věci

kontejner na malé věci

Z krajkové pásky jsme vystřihli prvky podél těsného obrysu výšivky a zkombinovali motýlí aplikaci. Aplikace může být šita malými nenápadnými stehy nebo lepena horkým lepidlem. Klouby jsou zdobeny lesklými srdíčky.
kontejner na malé věci

kontejner na malé věci

Pokud jsou obě části kontejneru vybrány správně, a to jak z hlediska průměru, tak designu, dostaneme velmi pěknou, těsně přiléhající nádobu vhodnou pro bezpečné skladování různých drobných předmětů od tiskovin po knoflíky, od šperků po mince.
kontejner na malé věci

kontejner na malé věci
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky