DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
S příchodem sociálních sítí a elektronickým sdílením souborů potřeba tisku fotografií téměř zmizela. Nesdílejí své dojmy z cesty nebo události, fotografií příbuzných a přátel doma na gauči s těžkými rodinnými alby v klíně, ale přes internet, protože je to tak jednoduché: zveřejnil jsem obrázky v síti a za vteřinu už mohou vaši „přátelé a odběratelé“ vidět je. Informační kanál však rychle odchází, obrázky na obrazovce se mění, slučují a individualita osoby je trochu přepsána řadou odplat.
Co dělat? Udělejte dojem na albu!
U slova „album“ se v mém hlavě okamžitě objevuje sovětský každodenní život a alba, která obsadila hosty, ale nyní design fotografií získal rysy umění. Scrapbooking je populární mezi jehlami. První zmínka o něm pochází z roku 1598 a ve středověku bylo módní sbírat básně, dopisy, prstýnky. Dívky vytvořily knihy s přáním, básněmi, portréty. „Napište něco na album“, zeptali se básníci, umělci při kreativních večerech, rodinných shromážděních. “To není nic jiného než předek moderního scrapbookingu. Scrapbooking se podobá designu fotoalba, ale kromě fotografií zahrnuje i artefakty: knoflíky, lístky na vlak, pohlednice, dárkové mašle, básně a dopisy, jakož i mnohem, mnohem více, co lze v domě nalézt. Obvykle je album věnováno jednomu tématu. Profesionální scrapbooking je velmi nákladný a obtížný úkol. Předměty a fotografie jsou zpracovány tak, aby zůstaly nezměněny po dlouhou dobu, tedy po staletí. Nástroje pro tento druh umění jsou drahé a v Rusku nejsou vždy dostupné. Navrhujeme, abyste udělali „neprofesionální“ scrapbooking a navrhli fotoalba určená pro určité rodinné akce.

paměťové album


Budeme potřebovat:
• Hotové magnetické album s vhodným obalem;
• Artefakty, které vypadají rovně nebo téměř rovně (aby se album dobře uzavřelo): lístky na filmy, jídelní lístky, hotelové brožury, tlačítka, tištěné texty básní, dopisy, SMS (samozřejmě podle toho, pro koho je album vytvořeno);
• Vybrané a tištěné fotografie;
• Výstřižky z časopisů a novin: obrázky, titulky, fotografie. Pokud chcete uspořádat album s humorem, bude pro vás velmi užitečné: přiřadit k jednomu z hrdinů fotografických karet tělo Marilyn Monroe nebo Arnold Schwarzenegger;
• Nůžky, lepidlo, barevný papír, papír na textury a další předměty, které by se ještě mohly hodit;
• Hlavní věc, kterou potřebujeme, je samozřejmě vkus a představivost.
Zde je příklad materiálů, které můžeme potřebovat:

paměťové album

paměťové album


Chcete-li začít, uvolněte své pracoviště a vytvořte pohodlí pro práci. Potřebujete dostatek místa pro rozšíření všech titulků, výstřižek, obrázků a abyste nebyli zaměňováni. Rozhodněte se o tématu alba. Alba mohou mluvit o cestě, narození dítěte, prvním roce manželství, svatbě atd. Rozkládáme fotografie, artefakty na magnetických listech hotového alba. Vypadá to, jak vypadá stránka magnetického alba:

paměťové album


V případě potřeby můžete použít lepidlo. Můžete také použít kousky látky z vašich oblíbených oděvů a plenek, otisky rukou a stopy dospělých i dětí, zámky vlasů milovaných a dětí, obrázky z roztrhaných dětských knih atd. Atd. Atd. Co jiného mohu použít?
Clipsy horoskopu:

paměťové album


Básně, možná i vaše:

paměťové album

paměťové album

paměťové album

paměťové album


Festivalové programy:

paměťové album

paměťové album


Podzimní listí a fotografie z časopisů:

paměťové album


Prameny dětských vlasů a ultrazvukové obrázky:

paměťové album

paměťové album

paměťové album

paměťové album


Poté, co jste rozložili všechno, můžete film snížit. Místo magnetického alba můžete použít jednoduché album s kartonovými fóliemi, nyní však existuje několik míst, kde je najdete na bezplatném prodeji. Zde je například návrh alba nevěsty:

paměťové album

paměťové album

paměťové album

paměťové album

paměťové album

paměťové album


Je velmi dobré, když si nevěsta sama dělá album pro svatební přání. Může zahrnovat řadu hádanek pro ženicha, které vyřeší při uzavření trhu. Samozřejmě můžete takovou kreativitu kombinovat s výpočetní technikou:

paměťové album

paměťové album

paměťové album


Je velmi důležité zvážit fragmenty, které máte, než se rozhodnete pro produkci alba a určit počet stránek a také to, co každá z nich řekne konkrétně. Například v případě dítěte to může být:
1. Těhotenství matky;
2. Fotografie z nemocnice;
3. Výpis z nemocnice;
4. První den doma;
5. První koupel, první procházka;
6. První kroky a slova;
Oslava výročí.

A co je nejdůležitější, když děláte takový jedinečný interiér, nezapomeňte uvést dobrou náladu!
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Alina
    #1 Alina Hosté 6. listopadu 2014 12:14
    2
    velmi skvělý nápad, ukázalo se, že takové teplé rodinné album!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky