DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Načechraný koberec
Koberec - nepostradatelná věc v každodenním životě. Je to on, kdo vytváří pohodlí bytu a udržuje teplo. Navzdory skutečnosti, že stále více lidí pokládá parkety a linoleum na podlahu, jsou podlahové rohože také populární a žádané. Jsou to hlavně v koupelně a na toaletě, na balkóně, na chodbě u dveří. Různé koberce v obchodech jsou skvělé, ale můžete si snadno vytvořit roztomilý koberec do-it-yourself. K tomu není nutné mít speciální dovednosti. Vytvoření koberce vyžaduje vytrvalost a dostatek času. To však není tak důležité, protože nakonec můžete získat jedinečný a nenapodobitelný produkt.
Hlavní věc je touha vytvářet a neomezená fantazie.


K vytvoření koberce potřebujeme:

1. Základ koberce. K tomu je vhodné plátno nebo kovové kovové pletivo. Lze je zakoupit v šicích a stavebních obchodech. Pro snazší práci je lepší zvolit pletivo nebo plátno větší.
V našem případě se jedná o kovové pletivo o velikosti 50 x 30 cm. Podle vašeho přání můžete použít větší nebo menší základnu.

kovové pletivo


2. Tkanina. K vytvoření koberce jsou vhodné zbytečná trička, mikiny, trička a další věci. Pletené textilie by měly být upřednostňovány, protože jsou měkké a pohodlnější s nimi pracovat.

3. Nůžky. Musíte se ujistit, že se nůžky pohodlně drží, protože musí pracovat dostatečně dlouho a mozolky na prstech se snadno otírají. Musíte také věnovat pozornost ostrosti nástroje, na které závisí rychlost řezání tkáně.

kovové pletivo


Proces vytváření načechraný koberec.

Nejprve musíte rozřezat existující tkaninu na proužky široké 1-2 cm. Je to v pořádku, pokud se části ukáže nerovnoměrně, protože to nebude patrné v hotovém koberci.

Proces vytváření načechraný koberec


Dále by se naše proužky měly rozřezat na menší části. Aby koberec měl malou hromádku, měly by být proužky dlouhé 6-9 cm. Pokud chcete dosáhnout velkého objemu produktu, měly by být části tkaniny vyrobeny 10-15 cm.

Proces vytváření načechraný koberec


Pokud používáte několik tkanin, je lepší je třídit podle barvy, aby se usnadnila práce. Oblečení a tkaniny by se měly brát hodně, aby koberec byl měkký a načechraný. Vytvoření koberce naší délky trvalo 2 svetry a 4 trička.

Proces vytváření načechraný koberec


Po přípravě potřebného materiálu můžete začít pracovat. Pruh tkaniny musí být navlečen do otvoru v mřížce.

Proces vytváření načechraný koberec


Pak uvázat normální uzel.

Proces vytváření načechraný koberec


Pruhy textilie by měly být umístěny dostatečně blízko u sebe.
Tímto způsobem musíte vyplnit náš prázdný prostor na našem základě.

Proces vytváření načechraný koberec


Díky různým tkaninám můžete střídat barvy, aby byla rohož jasnější a zajímavější. Své fantazii můžete volně otáčet a vytvářet různé vzory a kresby z barevných tkanin. Aby nedošlo k záměně, můžete nakreslit požadovaný obrázek na kus papíru a podívat se na něj při vázání textilních uzlů na mřížce.
V našem případě existuje jednoduchá směs různých barev.

Proces vytváření načechraný koberec


Po vyplnění veškerého prostoru na naší mřížce získáme měkký a načechraný koberec.

Načechraný koberec
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky