DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Dekorativní láhev" Vzpomínky na moře "
Požadované materiály:
  • Nádherně tvarovaná láhev.
  • Plátěná šňůra v bílé barvě.
  • Dekorativní materiály (korálky, barevné sklo, řetízky, knoflíky v mořském stylu, mince, figurky na mořské téma, umělé řasy).
  • Přírodní materiál (vícebarevné mořské oblázky, akvarijní půda, velké a malé mušle, korály).
  • Lepidlo ("Titan", "Moment Installation" transparentní).


Pocházíme z dovolené z teplých míst, téměř vždy s sebou bereme skořápky, oblázky, korály atd. Navrhuji z nich vyrobit dekorativní láhev, která vám připomene zbytek. Pokud si vyberete láhev s korkem, pak bude možné nalít do hotelů přivezených ze zbytku ke skladování, můžete je také dát blízkým.
1. Připravte si všechny potřebné materiály. Omyjte a osušte láhev.

Dekorativní láhev


2. Začneme lepit šňůru ze dna láhve. Lepidlo „Titan“ se nanáší na láhev v kruhu s úzkým pruhem (asi 2–3 cm) a kord přilepíme těsně jeden po druhém. Pravidelně je nutné kontrolovat horizontálnost zatáček, vyhýbat se zvlnění, čím je obtížnější zarovnání.

Dekorativní láhev


3. Poté, co je celá láhev zakryta šňůrou, je nutné obalit uzávěrem, položit šňůru na lepidlo, počínaje od bočního povrchu, postupně se pohybovat směrem nahoru, zcela zakrýt horní část uzávěru šňůrou a zajistit ji ve středu.

Dekorativní láhev


4. Nyní začneme zdobit láhev. Určíme plochu, která bude vyzdobena, nastíníme přibližný výkres. Pro spojovací prvky používáme transparentní lepidlo Instant Installation (můžete také použít lepicí pistoli, ale v tomto případě nebude možné přesunout skořepiny na lepší místo). Nejprve přilepte velké skořápky a kameny. Objemné skořápky a oblázky se nejlépe upevňují na dno láhve. Poté musíte chvíli počkat, až lepidlo zamrzne (20 minut).

Dekorativní láhev


5. Dále začneme vyplňovat zbývající prostor malými oblázky, mušlemi, korály. Opět čekáme asi 20 minut. Pečlivě se podíváme na místa, kde jsou prázdná místa nebo hrboly, lepíme i malé skořápky, můžete také použít fragmenty skořápek, pro dekorativní účely také vypadají hezky. Pokud jste spokojeni s obrázkem, který se vyvinul před vámi, můžete začít zdobit mincemi, barevným sklem, korálky, řetízky a také můžete použít vícebarevnou akvarijní půdu. Ale musíme mít na paměti, že hlavními „herci“ v naší výzdobě by mělo být moře „najde“, množství barevné výzdoby by mělo být minimální.

Dekorativní láhev


6. Ale hrdlo láhve jsem samostatně přivázal šňůru, třikrát jsem ji zabalil, na koncích přivázal uzly, aby se nerozpustil. Také jsem připojil krab, nějaké umělé řasy, kousky korálů.

Dekorativní láhev


Jakmile je láhev zarámovaná, můžete ozdobit uzávěr. Použil jsem tlačítko v mořském stylu (s kotevním vzorem), možná najdete malou kotvu. Nahoře můžete připojit figurku plachetnice nebo cokoli, co chcete v mořském stylu. Uzavřeme uzávěr láhve a výsledek obdivujeme.

Dekorativní láhev
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky