DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Výzdoba na láhev" Golden Sunflowers "
Krásné věci přitahují pozornost. A krásné věci vyrobené ručně jsou příjemné nejen pro oči, ale také pro duši. Nemají tovární stereotypy a anonymitu, ale vždy existuje místo pro kreativní fantazii a nestandardní přístup ke standardním věcem. A produkty tohoto autora jsou krásné. V poslední době je jedním z nejpopulárnějších typů vyšívání dekorace obyčejných předmětů, které jsou v domě každého z nás: rakve, květináče, kuchyňské náčiní. Chtěl bych nabídnout svou vlastní verzi původní dekorace skleněné láhve.
K práci potřebujeme olejové barvy, obyčejnou skleněnou láhev, hlínu pro modelování, nitové nitě, dřevěné tyčinky (lámání usušené větve jakéhokoli stromu), štětce, psací nůž, super-lepidlo, nůžky, lak.

budeme potřebovat


Nejdříve vytvořte pozadí - namalujte láhev v tmavě zelené barvě. Přistupuje k tématu kompozice a pozoruhodně zdůrazňuje hlavní detaily. Barva se nejlépe nanáší ve dvou nebo třech vrstvách, aby nesvítila.

Malování je lepší aplikovat


Olej dlouho zasychá a během této doby můžete připravovat dekorace. Odřízněte malý kousek z hliněné tyčinky a hněte ve vodě, dokud nezměkne jako plastelína. Nyní vyřezáváme zvlášť listy a jádro slunečnice. Dokud hlína nevyschne, je velmi plastová a všechny detaily jsou dokonale spojeny. Po vytvoření slunečnicového květu ze zbytku jílu vyřezáme dva nebo tři velké listy, které budou připevněny ke stonku. Aby se hlína během provozu nelepila na ruce, je třeba z času na čas prsty navlhčit vodou. Také pomocí vody můžete produktu dosáhnout hladkosti a skrýt otisky prstů na povrchu, ale úmyslně jsem nechal malou úlevu.

dát produktu hladkost


Hlína během dne zaschne a produkty můžete malovat olejovými barvami (jsou jasnější a sytější) nebo kvaš (rychle schne).

nátěrové výrobky s olejovými barvami


Nyní s klerikálním nožem jsme rozřezali suchou větev na malé tyčinky - asi 3 cm na délku (udělal jsem to předem). Dřevěné tyčinky pečlivě pleteme s nitkovým vláknem, abychom vytvořili jakýsi plot. Upevňujeme, dokud se řada zcela neohýbá kolem láhve. Není nutné, aby tyčinky byly dokonale rovné a stejné na výšku.

ve stejné výšce


Na láhev přilepíme hliněné ozdoby a okraje dřevěného plotu spojíme za závity.

trochu žlutá


Olejovými barvami nakreslíme stonek slunečnice a několik dalších velkých zelených listů. Přidejte trochu žluté pro expresivitu.

hnědá nebo zlatá barva


Z nitkové niti stejné oranžově-zlaté barvy tkejte copánek dlouhý 10-15 cm, ovinte jej kolem hrdla láhve a připevněte jej k uzlu. Víko je natřeno v hnědé nebo zlaté barvě.

Láhev dekor


Tím se dokončí dekorace láhve. Pro větší pevnost a lepší konzervaci je možné povléknout celou láhev nebo jednotlivé části lakem, i když olejové barvy jsou bez dalšího nátěru docela odolné.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky