DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Výroba plastelíny
 

Plastelíny - materiál pro modelování. Je vyroben z rafinovaného a drceného jílového prášku s přídavkem vosku, ceresinu, tuku a dalších látek, které zabraňují vysychání. Je malován v různých barvách. Slouží k provádění náčrtů sochařských děl, malých modelů, děl malých forem.

Byl vyvinut v roce 1897 učitelem na umělecké škole v Anglii. William Harbutt vytvořil materiál, který by nevyschnul, když studenti vytvořili sochy.

Patent byl získán v roce 1899 a v roce 1900 začala v továrně v Bathamponu průmyslová výroba plastelíny. Původní plastelína byla šedá, ale později se začal vyrábět ve čtyřech barvách. Plastelína byla mezi dětmi oblíbená, široce se používá pro výuku na uměleckých školách.

Na rozdíl od jílu a vosku zůstává plastelína měkká a prakticky neztvrdne a nevysuší. Na rozdíl od keramiky má plastelína širokou škálu barev. Kromě toho, na rozdíl od hlíny, se hlína nelepí na ruce. Plastelína získává různou míru měkkosti v závislosti na teplotě, což vám umožňuje pokračovat v práci s ní v jakémkoli časovém období.

Plastelínu používají děti jako materiál pro řemesla. Hry z plastelíny přispívají k rozvoji koordinace prstů.

Plastelínu vyrábíme doma

K výrobě plastelíny budete potřebovat:
400 g. mouka, 200 g. sůl, 500 ml vroucí vody, 1 polévková lžíce "alannu" a 1 polévková lžíce slunečnicového oleje. "Alann" se prodává v lékárně. Je to prášek jako želatina, není škodlivý a používá se v medicíně.

Smíchejte mouku, sůl a „alann“ v jednom šálku, zalijte vařící vodou a rychle, aby nebyly žádné hrudky, promíchejte. Míchejte lépe pomocí mixéru. Poté, co jste nalili vodu, musíte přidat lžíci oleje. Do vroucí vody můžete přidat barvu jídla. Musíte přidat hodně barvy, aby tam byla krásná bohatá barva. Když hmota zhoustne a mixér se nemůže dále otáčet, musíte hmotu dobře hnětet, jako těsto. Plastelína je připravena!

Plastelínu je třeba uchovávat v uzavřené nádobě nebo v uzavřeném sáčku.

Modelování pro děti

Modelování rozvíjí jemné motorické dovednosti, učí děti být elegantní, pomáhá převádět dětské fantazie do reality a prostě úžasnou dětskou zábavu!

Kde začít, jak naučit své dítě vyřezávat?

Nejprve vyberte správný materiál. Koneckonců můžete vyřezávat nejen z hlíny, ale také z hlíny a těsta. Hlína a těsto jsou nejlepším materiálem pro dítě. Jsou měkčí a je mnohem snazší vyřezávat malé dítě. Pokud se rozhodnete vyřezávat z hlíny, pak ji změkčte.

Jakmile je materiál vybrán, pusťte se do práce. Nezapomeňte představit dítěti vlastnosti materiálu: měkké, můžete sevřít kousky, vyřezávat. Potom naučte své dítě válet hlínu do dlouhých pruhů (nebo vašeho materiálu). Nejprve se můžete rozbalit na stole a poté se naučit, jak se valit mezi dlaněmi. Nezapomeňte mluvit o tom, co vyřezáváte, ať už jde o tužky, plot nebo něco jiného. Poté se můžete pokusit pohybovat se kruhovým pohybem, vyrábět míče, míče. Pokud to všechno vaše dítě ví, naučte se narovnat míč a spojit dlouhé pruhy ve tvaru prstenu, koblihy. Naučte se vyřezávat jednoduché předměty skládající se z několika částí (stavítko, sněhulák).
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky