DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Panel z karet s 3D efektem
Panely se používají při výzdobě interiérů k vyplnění stěn. Existuje několik typů: vyřezávané, dřevo, umění, mořské téma a další. Nejčastěji se panely s květinami, které organicky zapadá do výzdoby místnosti.
Pro výrobu panelů z pohlednic je lepší použít pohlednice s obrazem krajiny, květin, různých předmětů. Je nežádoucí fotografovat s lidmi nebo zvířaty.

Materiály a nářadí:
• dvě stejné karty;
• lepidlo „PVA“;
• karton;
• fotorámeček;
• pravítko;
• tužka;
• úzká páska;
• barevný papír;
• nůžky.

Materiály a nářadí


1. Nejprve vytvořte označení na pohlednicích. Obrátíme první kartu a nakreslíme čáru pod pravítkem tužkou pod pravítkem. Vzdálenost mezi nimi je 5 mm. Pruhy mohou být širší, při této práci jsou přípustné šířky od 5 mm do 10 mm. Je nutné, aby se pohlednice zvětšila na šířku, takže pruhy nakreslíme svisle. Pokud chcete, aby se pohlednice prodloužila, musíte udělat vodorovné pruhy. Po vylosování první karty jsme podobně označili druhou.

dělat značení na pohlednicích


2. Tužky očíslovat pruhy. Nejprve na první kartu zapište čísla 1, 2, 3, 4 atd. Na poslední řádek. Poté jsme na druhou kartu vložili stejná čísla. Obrázky začínají psát na levou stranu karet.

Tužka očísluje pruhy.


3. Opatrně a přesně ořízněte pohlednice podél linií s nůžkami. (Pokud jej nerozstříháte rovnoměrně, vyjde panel se štěrbinami.) Nakrájené proužky nakrájejte na dvě hromady, aby se nemíchaly.

řezané pohlednice


4. Nyní rozložíme pruhy. Nejprve vložíme pásek č. 1 z první karty a pásek č. 1 z druhé karty. Pak jsme rozšířili č. 2 a 2, č. 3 a 3 a do posledního čísla.

rozložení pruhy


5. Díváme se na panel a v případě potřeby odstraníme přebytečné proužky. V tomto případě je třeba odstranit několik proužků podél okrajů kytice.

odstranit přebytečné proužky


6. Pokračujte v lepení proužků. Bereme karton vhodné velikosti a lepíme na něj v pořádku, počínaje od předních stránek. Dbáme na to, aby proužky ležely rovně, nepřekračovaly okraj a mezi nimi nebyla mezera.

Začínáme lepit proužky


7. Naneste lepidlo na karton, široký jako dva pruhy. Pak aplikujeme pásek, stiskneme. Lepidlo z proužků otřete vlhkou houbou, jinak bude suché lepidlo viditelné a zničí vzhled panelu.

Naneste lepidlo na lepenku


8. Lepte všechny proužky až do konce. Odřízli jsme přebytečnou lepenku. Výsledkem byla dvojitá pohlednice. K vytvoření panelu můžete použít tři nebo čtyři pohlednice a pak to vyjde mnohem víc.

Držíme všechny proužky až do konce


9. Aby byl panel rovnoměrný, dali jsme práci pod lis, dokud úplně nevyschne.

dát práci pod tisk


10. Vložíme hotový panel do fotorámečku. Můžete použít jakýkoli rám: dřevěný, plastový, kovový nebo jiný.

Můžete použít libovolný rámeček


11. Můžete udělat bez rámečku pro fotografie. Není těžké vyrobit rámeček z papíru samotného. Vystřihněte prvky rámu ze žlutého papíru a vložte je kolem okrajů panelu. Z úzké pásky nebo nitě vytvoříme smyčku, připojíme ji k rámu lepidlem (nebo páskou). Takový panel lze položit na polici nebo ozdobit stěnou.

3D pohlednice panel


Tímto způsobem jsou panely vyrobeny ze dvou identických karet s 3D efektem. V této technice můžete vytvářet panely na jakýkoli předmět.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky