DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Originální fotorámeček
Po opravě jsou vždy malé kousky plastových panelů. Leží nečinně a vrhají se do místnosti. Je zde možnost dát jim druhý život - ve formě krásných a naprosto exkluzivních rámečků na fotografie.

Materiály a nářadí.

Pro práci, kterou budete potřebovat:

Potřeba pracovat


PVC panel. Plastový start, který se běžně používá pro upevnění. PVA lepidlo. Lepicí kartáč Jednoduchá tužka. Vládce. Papírový nůž. Nůžky. Pevný substrát. Fotografie Trpělivost.

Postup práce.

Práce se provádí na podkladu, aby nedošlo k poškrábání povrchu stolu.
1. Tužkou a pravítkem označte na povrchu panelu obdélník, jehož rozměry odpovídají velikosti fotografie + 0,5 cm. Je nutná rezerva, aby začátek, který je fixován později, nezakryl obraz. Vyřízněte výsledný obrys. Plastové panely jsou velmi snadno a rovnoměrně řezány běžným papírnickým nožem.

řez s úředním nožem


Základ pro rám je připraven.
2. Dále připravte začátky, které budou sloužit jako rámeček pro fotografii. Řezáme čtyři proužky, jejichž délky by se měly rovnat velikosti rámu.

musí být stejné


Začíná nasazovat na panel poměrně těsně, takže pro větší pohodlí můžete udělat několik řezů na širší straně. Na okrajích prken provádíme řezy tak, aby na zádech nebyly žádné překryvy, které zničí vzhled fotorámečku.

udělat výřezy


3. Upevněte připravené začátky podél okrajů panelu.

upevněte je podél okrajů panelu


4. Dalším krokem je zpracování rohových spojů na přední straně. Starty jsou pečlivě navrstveny jeden na druhého a nahoře označujeme spojovací linii. Oba proužky jsme rozřezali pro označení. V hotovém formuláři vypadá rám na fotografii.
Hotovo! Zbývá pouze vložit fotografii!

uvalit na sebe

Vyřízněte obě prkna

rám vypadá takto


Oblékání.


Zde nemusíte omezovat svou fantazii! Rám můžete nechat bílý, můžete ho malovat v jakékoli barvě, nebo ho můžete ozdobit tím, co je po ruce. Během provozu je lepší zakrýt fotografii filmem nebo sklem, aby nedošlo ke skvrnám.
1. Hliníkové uzávěry z malých lahví lékárny přidají objem rámu a vypadají velmi originální. Stačí je přilepit do šachovnicového vzoru.

Stačí je přilepit


2. Stejné čepice, ale řezané do tvaru květu. Přilepte malou korálku uprostřed.

přilepte malou korálku


3. Novoroční konfety Clapper - skvělá dekorace pro dětské fotografie. Přilepte je k rámu v náhodném pořadí (nebo lépe v nepořádku).

zarámovat v náhodném pořadí


4. Dokonce i detail z rozbité vlásenky se může stát originálním prvkem výzdoby.

originální prvek výzdoby


5. Je-li rámeček rovnoměrně potažen stříkáním, může tento zajímavý vzor poškrábat zadní konec štětce.

zajímavý vzor


Tímto způsobem můžete vytvořit fotorámečky libovolného tvaru a velikosti, jednoho druhu. Hlavní věcí není být líný a starat se o své prsty při práci s nožem!
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky